MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do trzech razy sztuka? Znowu szukamy kupców na nasze "smerfy"

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
SA 136, spalinowy zespoły trakcyjny, są produkowane od 2007 roku przez zakłady Pesa Bydgoszcz. Pojazdy przydzielono do Bazy Taboru PR w Kołobrzegu. Pociągi przydzielono przede wszystkim do obsługi relacji Szczecin -Kołobrzeg - Koszalin oraz Szczecin Szczecinek.
SA 136, spalinowy zespoły trakcyjny, są produkowane od 2007 roku przez zakłady Pesa Bydgoszcz. Pojazdy przydzielono do Bazy Taboru PR w Kołobrzegu. Pociągi przydzielono przede wszystkim do obsługi relacji Szczecin -Kołobrzeg - Koszalin oraz Szczecin Szczecinek. Andrzej Szkocki, Polregio, Paramaciej/CC, Sludge G/CC
To trzeci przetarg na sprzedaż trzech składów spalinowych, które stanowią część taboru naszego województwa.

Województwo zachodniopomorskie zdecydowało się na sprzedaż trzech z dwunastu posiadanych przez siebie jednostek SA136, zwanych "smerfami" od biało-niebieskiej malatury. SA136 to spalinowe, trzyczłonowe pociągi, które Pomorze Zachodnie nabyło w latach 2010-2011. Cena wywoławcza za 3 jednostki wynosi 26.700.000 zł netto, w poprzednim przetargu wynosiła 33 miliony złotych. Przyszły kupiec musi zdecydować się na kupno całej trójki. Nie przewidziano sprzedaży pojedynczych sztuk.

Dlaczego województwo pozbywa się "smerfów"?

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego tłumaczy, że po zakupieniu w latach 2020-22 dwunastu hybryd typu EN63H ogólna ilość pojazdów przystosowanych do obsługi linii niezelektryfikowanych wzrosła do 27 (dwanaście pojazdów EN63H, 12 pojazdów SA136 i 3 pojazdy SA103). W tej sytuacji sprzedaż trzech pojazdów nie zagraża realizacji przewozów i jest działaniem racjonalnym kosztowo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński