MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Diler recydywista z Choszczna? Po raz drugi wpadł z dużą ilością "trawki". Biegli wyliczyli, że wystarczyłoby jej dla ponad 100 osób!

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
pixabay.com
Skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków zakończyła się sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie. Oskarżony jest recydywistą. Grozi wysoka kara, nawet do 15 lat więzienia.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, Prokuratura Rejonowa w Choszcznie skierowała do Sądu Rejonowego w Choszcznie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Mężczyźnie zarzucono popełnienie przestępstwa posiadania znacznej ilości środka odurzającego. Było to ziele konopi innych niż włókniste o łącznej masie 119,70 gramów netto. Ujawnione to zostało w dniu 2 kwietnia 2021 r. w Choszcznie.

Jak się okazuje, to już kolejny raz złamał ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

- W dniu 2 kwietnia 2021 roku w Choszcznie, w wyniku przeprowadzonego przeszukania funkcjonariusze policji ujawnili, że podejrzany, wbrew przepisom ustawy, posiadał znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej masie 119,70 gramów netto. Dopuścił się tego w ciągu 5 lat po odbyciu kary roku pozbawienia wolności orzeczonej wyrokiem Sądu Rejonowego w Choszcznie za podobne przestępstwa - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Z uzyskanej w toku postępowania opinii fizykochemicznej wynika, że zabezpieczona ilość ziela konopi pozwalałaby na jednorazowe odurzenie co najmniej 116 osób.

W toku postępowania, na wniosek prokuratora, wobec podejrzanego zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu. Prokurator dokonał także zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanego.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy sąd może orzec karę w granicach aż do 15 lat pozbawienia wolności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński