Debiut Ukraińca w Pogoni. Walczyli do końca, ale przegrali

Paweł Krupa z Sandra SPA Pogoni Szczecin.
Paweł Krupa z Sandra SPA Pogoni Szczecin. Pogoń Handball Szczecin Facebook
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych. Pogoń Szczecin przegrała w Kwidzynie, ale zmusiła ekipę MMTS do maksymalnego wysiłku.

Gospodarze od początku spotkania uzyskali przewagę i po paru minutach mieli 2-3 bramki przewagi. Goście walczyli i ten dystans utrzymywał się do końca pierwszej połowy. Zaraz po zmianie stron Pogoń rzuciła dwie bramki i było tylko 15:16, ale po następnych akcjach przewaga Kwidzyna wzrosła do 4 bramek i faworyt potrafił ją pilnować do samego końca.

- Przeważyło doświadczenie i obycie boiskowe - podsumował spotkanie Piotr Frelek, trener Pogoni. - I nasze błędy - dodał skrzydłowy Jakub Radosz.

Dwie bramki dla Pogoni rzucił Roman Bereżny. Młodzieżowy reprezentant Ukrainy trenował z zespołem od miesiąca, ale działacze wstrzymali się z jego debiutem.

Pogoń już we wtorek o 18 w Arenie Szczecin podejmie polskiego hegemona – Vive Kielce.

MMTS Kwidzyn – Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:29 (16:13)
Pogoń: Zapora, Bartosik, Teterycz- Krupa 8, Bosy 6, Biernacki 4, Jedziniak 3, Radosz 3, Zaremba 2, Bereżny 2, Krysiak 1.

Wyniki 9. kolejki: Wybrzeże – Vive 26:32, MKS – Wisła 19:27, Chrobry – Gwardia 23:24, Azoty – Spójnia 40:25, Stal – Piotrkowianin 28:29.