MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy kierowcy odnaleźli się po zmianach na alei Jana Pawła II? Sprawdzamy!

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Jak wygląda sytuacja na odcinku alei Jana Pawła II, gdzie obowiązuje nowa organizacja ruchu? Sprawdziliśmy. Nie jest źle, ale nie warto jeździć na pamięć, bo jezdnia jest dwukierunkowa.

- Jechałem na placu Grunwaldzkim, gdy nagle przede mną kierujący autem zatrzymał się, żeby przepuścić pojazd wyjeżdżający z alei. Przecież pojazdy na rondzie mają pierwszeństwo! - poinformował nas Czytelnik.

Czy kierowcy odnaleźli się po zmianach na alei Jana Pawła II...

Byliśmy na miejscu we wtorek około godz. 14. Kierowcy jadący odcinkiem z czasową organizacją ruchu nie mieli problemów. Tylko jeden kierujący jechał pod prąd, ale tylko chwilę. Wrócił szybko na swój pas. Natomiast użytkownicy profilu "Suszą! - Dyskusje" zwrócili uwagę, że oznakowanie na odcinku alei Jana Pawła II, gdzie odbywa się ruch w obie strony, pozostawia wiele do życzenia. Strzałka na jezdni informująca o skręcie w kierunku magistratu jest słabo widoczna. Może przydałaby sie tablica? Z kolei znak o ograniczeniu prędkości i ostrzegający o ruchu dwukierunkowym, zostały umieszczone tuż za znakiem informującym o przejściu dla pieszych. Kierowca może to przeoczyć.

Przypominamy, że wyłączona z ruchu pojazdów jest jezdnia 2 - odcinek ul Jana Pawła II na kierunku od Placu Grunwaldzkiego do skrzyżowania z ul. Wacława Felczaka. Ruch pojazdów odbywa się drugą jezdnią ul Jana Pawła II, która jest drogą dwukierunkową. Dodajmy, że wykonawca prac konsorcjum: Roverpol Sp. z o.o., Rover Infraestructuras S.A. na wykonać zadania w 16 miesięcy. Termin umowny zakończenia inwestycji wartej 23 862 000,00 zł brutto przypada na drugą połowę października 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Al. Jana Pawła II w Szczecinie.

Zmiany w centrum Szczecina. Ruszyły prace na alei Jana Pawła II

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński