Czerwono w Radowie Małym

sw, 28 września 2004 r.
Cztery czerwone kartki pokazał arbiter w meczu w Radowie Małym, gdzie miejscowa Radovia zmierzyła się ze Spartą.

Zespół z Gryfic do przerwy prowadził 1:0. Bramkę strzelił Konieczny.

W drugiej połowie jednak gospodarze zaatakowali zdecydowanie i ich dobra gra została udokumentowana trzema golami. Obie jedenastki mecz kończyły w dziewiątkę, ponieważ sędzia pokazał aż cztery czerwone kartki. Dwie Radovii i dwie Sparcie. W opinii trenera Sparty Romualda Laskowskiego mecz nie był brutalny, a wykluczenia były efektem fauli taktycznych.

Niespodzianką zakończył się mecz w Wolinie, gdzie miejscowa Vineta zwyciężyła dotychczas niepokonaną ekipę GKS Mierzyn 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w tym meczu Rzymski.

- Cieszę się ze zwycięstwa - powiedział Lech Ziółkowski - prezes Vinety. - Bardzo chcieliśmy pokonać GKS i ta sztuka nam się udała. Świetnie zagrał cały zespół. Mieliśmy wiele sytuacji, podczas gdy rywal z Mierzyna tylko raz tak naprawdę zagroził naszej bramce.

Po cichu i niezauważalnie kolejne punkty gromadzi Zorza Dobrzany, która po mało udanym początku rozgrywek w minioną sobotę odniosła piąte zwycięstwo z rzędu w lidze pokonując przed własną publicznością spadkowicza z czwartej ligi - Pomorzanina 5:2.

Początek spotkania należał jednak do gości, którzy po 17 minutach prowadzili już 2:0. Dwa gole strzelił Gołdyn.

- Mecz miał dwa oblicza w naszym wykonaniu - powiedział po spotkaniu Zbigniew Ceranka, trener Pomorzanina. - W pierwszej części zagraliśmy doskonale i prowadziliśmy. W drugiej drużyna się posypała, gdy z boiska zszedł kontuzjowany Bonifrowski. Szkoda, bo mogliśmy się pokusić o korzystny wynik.

Pomocnik Pomorzanina w trakcie walki upadł na murawę, a na twarz nadepnął go obrońca gospodarzy. Potrzebna była pomoc pogotowia. Bonifrowski w drugiej części spotkania nie wyszedł już na boisko, jednak na szczęście kontuzja nie okazała się poważna.

- Mamy już taką taktykę, że spokojnie gramy i nie patrzymy na rywali. Gromadzimy punkty i cieszę się , że umocniliśmy się na trzecim miejscu w tabeli - powiedział Rafał Juszkiewicz , prezes Zorzy.

Cenne trzy punkty trafiły na konto Piasta Choszczno, który w Baniach pokonał tamtejszą Iskrę 2:1. Kolejny już raz skutecznością popisał się Jarosław Kiernicki, który zdobył oba gole i jest liderem w klasyfikacji strzelców.

Już drugiego w tym sezonie hat-tricka zaliczył Piotr Gunia, który swoją trzecią bramkę strzelił w ostatnich minutach spotkania przeciwko Światowidowi. Był to gol na wagę trzech punktów dla Fagusa.

- Spotkanie było dramatyczne i mogło się podobać kibicom - powiedział po spotkaniu Grzegorz Pach, prezes Fagusa. - Prowadziliśmy już 3:0, by w drugiej części spotkania pozwolić strzelić gościom trzy bramki. Na szczęście niezawodny Piotrek Gunia zapewnił nam zwycięstwo.

Lider z Kamienia Pomorskiego tym razem musiał sporo napracować się na kolejne zwycięstwo. Jego rywal - Kłos Pełczyce - przyjechał na mecz z Gryfem z wyraźnie defensywnym nastawieniem, a zwycięska bramka padła w 70 minucie meczu. Po tym triumfie zespół Włodzimierza Nigmatulina ma już pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli GKS Mierzyn.

Pierwszy punkt w tym sezonie zdobył Rybak Trzebież, który przed własną publicznością zremisował z Polonią Płoty 1:1. Zawodnicy z Trzebieży mogą mówić jednak o sporym szczęściu, gdyż goście w 90 minucie meczu nie wykorzystali rzutu karnego.

Trzy punkty trafiły na konto Korony Stuchowo, która przed własną publicznością pokonała Kluczevię Stargard 3:1.

- Niestety mecz przegraliśmy na własne życzenie - ocenił spotkanie Wiesław Kawczyński , trener Kluczevii. - Gospodarze zdobyli dwie zwycięskie bramki po fatalnych błędach bramkarza i obrony.