Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co pasażerowie zostawiają w autobusach MZK

Emilia Chanczewska
Te rzeczy czekają w MZK na swoich właścicieli. Niektóre z portfeli pozostawionych w autobusach uczciwi znalazcy oddają razem z całą zawartością.
Te rzeczy czekają w MZK na swoich właścicieli. Niektóre z portfeli pozostawionych w autobusach uczciwi znalazcy oddają razem z całą zawartością. MZK Stargard
Miejski przewoźnik prowadzi własne biuro rzeczy znalezionych. Na internetowej stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji jest ewidencja rzeczy, które roztrzepani pasażerowie zostawili w autobusach.

Telefony komórkowe, portfele, klucze, szkolne plecaki i worki z kapciami, to rzeczy które stargardzianie najczęściej zostawiają w autobusach MZK. Po większość właściciele zgłaszają się od razu, ale wiele wcale nie ma chętnych na odbiór. Jest ich na tyle sporo, że przewoźnik zaczął je ewidencjonować i w swojej siedzibie przy ulicy Składowej 1, w pokoju nr 1, uruchomiło "Biuro rzeczy znalezionych". Jest czynne w poniedziałki w godzinach 7-16 oraz od wtorku do piątku, w godzinach 7-15. Kontakt telefoniczny z biurem: 91-573-22-13, wewnętrzny 42.

- Właścicielami zgub w autobusach są najczęściej dzieci - mówi Mariusz Chybowski, kierownik działu obsługi klienta MZK Stargard. - Ich rodzice w 95 procentach przypadków od razu je odbierają, tego samego dnia u kierowcy, lub następnego u dyspozytora. Są wdzięczni, gdy uda się odzyskać legitymację szkolną, bilet miesięczny, plecak, czy worek z obuwiem.

MZK na swojej stronie internetowej www.mzk.stargard.pl zamieszcza listę rzeczy znalezionych w autobusach i do tej pory nieodebranych. Co obecnie znajduje się na tej liście? Czerwony portfel znaleziony 14.06.2012 r. w autobusie linii 23, w którym jest legitymacja szkolna oraz bilet 30-dniowy mieszkanki Skalina. Szary pokrowiec pozostawiony 20.04.2012 r. na linii 22. Czarny portfel, który mieszkaniec ulicy Śniadeckiego, zostawił w autobusie 23. Czarna kurtka zgubiona 24.04.2012 r. w autobusie linii 28. Granatowy portfel należący do mieszkanki ul. Gałczyńskiego, znaleziony w siódemce. Szary portfel odkryty 4.12.2011 r. w autobusie linii 22. Telefon marki nokia 1600, znaleziony 11.07.2012 r., w autobusie w okolicach osiedla Pyrzyckiego. Najnowsze znalezisko, to klucz od domofonu, który zostawiono 3 stycznia tego roku w autobusie linii nr 22.

- Gdy nikt nie zgłasza się po dowód osobisty, przekazujemy go policji - mówi Mariusz Chybowski. - W sprawie legitymacji szkolnej zawiadamiamy rodziców lub szkołę. Zawsze staramy się pomagać naszym pasażerom. Niestety, wiele jest takich przypadków, że zgłaszają nam pozostawienie rzeczy w autobusie, a one do nas nie trafiły. Dotyczy to głównie telefonów komórkowych. Dlatego apelujemy o uwagę w czasie jazdy autobusami. A znalazców prosimy o uczciwość i pamiętanie o tym, że często to dzieci gubią swoje rzeczy, do których są przywiązane.

MZK na swojej stronie przygotowało też garść porad, dotyczących zgub. Dowiadujemy się tam, że kierowca autobusu ma obowiązek przekazać rzeczy znalezione w autobusie do biura rzeczy znalezionych przewoźnika, a znalazcy przysługuje prawo sprawdzenia, czy kierowca autobusu rzeczywiście przekazał znalezioną rzecz do biura rzeczy znalezionych!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński