Chemik Police zwyciężył, ale był na boisku za długo

(sz)
Andrzej Szkocki
Chemik Police pokonał 3:1 Trefla Proximę Kraków w 15. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet. W tabeli zrównał się liczbą punktów z liderem.

Przez większą część meczu mistrz Polski kontrolował wydarzenia. Prowadził 2:0 i 24:18 w trzecim secie. W tym momencie zabrakło mu koncentracji, pomysłu na zakończenie pojedynku. Chemik Police zmarnował siedem piłek meczowych i za karę przegrał partię. Musiał zostać na boisku jeszcze przez 28 minut, żeby potwierdzić wyższość nad Treflem Proximą Kraków.

Chemik poradził sobie z silnym na wyjazdach przeciwnikiem bez Natalii Mędrzyk, Stefany Veljković i Katarzyny Zaroślińskiej-Król w podstawowym składzie. Szansę pokazania się dostały dublerki Bianka Busa, Katarzyna Gajgał-Anioł oraz Alex Holston. Najwięcej punktów zdobyła Malwina Smarzek, a nagrodę MVP dostała Izabela Bełcik.

Także w sobotę ŁKS Commercecon Łódź wygrał z Polskim Cukrem Muszynianką 3:2. Lider zgubił w tym meczu punkt i w tabeli wyprzedza drugiego Chemika już tylko dzięki lepszemu stosunkowi setów. Oba kluby mają bilans 14 zwycięstw i jedna porażka. W czołowej czwórce plasują się ponadto Developres SkyRes Rzeszów i Enea PTPS Piła. Za tydzień Chemiczki zmierzą się na wyjeździe z Muszynianką.

Chemik Police - Trefl Proxima Kraków 3:1 (25:19, 25:14, 26:28, 25:21)