Chemik Police wygrał na koniec roku. Rozpędzał się jak parowóz

(sz)
Andrzej Szkocki
Chemik Police zwyciężył 3:1 z MKS Dąbrowa Górnicza w 11. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet.

Chemik Police rozpędzał się w meczu z autsajderem jak parowóz. Po raz szósty z rzędu w Lidze Siatkówki Kobiet przegrał pierwszego seta. W drugiej partii musiał gonić przeciwnika i dopiero po przerwie zaczął rozdawać karty na boisku.

MVP została Katarzyna Zaroślińska-Król, która podobnie jak cała drużyna, rozkręcała się im dłużej trwało spotkanie. Na rozegraniu wystąpiła Sladjana Mirković zamiast Izabeli Bełcik, a z powodu kontuzji nie mogły wejść na boisko Agnieszka Bednarek-Kasza i Alex Holston.

Dzięki zwycięstwu 3:1 drużyna Jakuba Głuszaka zakończyła rok na pozycji wicelidera Ligi Siatkówki Kobiet. W styczniu będzie mogła wrócić na szczyt tabeli, o ile pokona obecnie najlepszy ŁKS Commercecon Łódź. Dotychczas Chemik ma bilans dziesięć wygranych i jedna porażka.

Chemik Police - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18)