Chemik Police był bezlitosny dla Muszynianki Muszyna

(sz)
Chemik Police rozpoczął rok w Orlen Lidze od zwycięstwa.
Chemik Police rozpoczął rok w Orlen Lidze od zwycięstwa. Andrzej Szkocki
Siatkarki Chemika Police wygrały pierwszy mecz w Orlen Lidze po przerwie noworocznej. Pokonały 3:0 Muszyniankę Muszyna.

Chemik Police rozpoczął od seta wygranego 25:18. Widowisko w Azoty Arenie nie zachwycało poziomem, choć trenerzy postawili na silne szóstki bez oszczędzania sił na europejskie puchary.

Swoją grę uporządkowały gospodynie, a rytm po przerwie noworocznej złapała ta, która mogła wypocząć na przełomie grudnia i stycznia - Stefana Veljković. Zagrywka i blok Serbki pozwoliły zdobyć potrzebną zaliczkę.

Z zaproszenia na mecz skorzystała grupa żołnierzy. Chemiczki wzięły więc przykład i w żołnierskim stylu, w decydujących momentach, udowadniały rywalkom swoją wyższość. Emocjami zapachniało tylko w drugim secie. Trzeci był już siatkarską egzekucją, a trener Giuseppe Cuccarini dał wykazać się rezerwowym.

Chemik Police wygrał 3:0 i jest zdecydowanym liderem Orlen Ligi z kompletem punktów na koncie. W środę ponownie spotka się z kibicami w Azoty Arenie i spróbuje zapewnić sobie awans z grupy śmierci Ligi Mistrzyń. Przeciwnikiem będzie Pomi Casalmaggiore.

Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (25:18, 25:21, 25:13)