Chemik nadal wygrywa, choć zaczęło się sensacyjnie

(sz)
Trener Giuseppe Cuccarini zamieszał w składzie swojego zespołu.
Trener Giuseppe Cuccarini zamieszał w składzie swojego zespołu. Andrzej Szkocki
Siatkarki Chemika Police wygrały 3:1 z Developresem SkyRes Rzeszów. Rozpoczęły mecz od niespodziewanie przegranego seta.

Na początek doszło do małej sensacji. Chemik Police przegrał trzeciego seta w sezonie w mało spodziewanym momencie. Giuseppe Cuccarini nie wzmocnił składu podstawowymi zawodniczkami i przeszarżował. Kowalińska i Jagieło miały problem z atakowaniem w pierwszym tempie, a na koniec seta przyjmujące z Polic zostały rozstrzelane zagrywką przez Katarzynę Warzochę. Developers SkyRes Rzeszów prowadził w Szczecinie po secie wygranym na przewagi 26:24.

Na więcej gospodynie już nie pozwoliły rywalkom. Chemik wygrał spotkanie 3:1, choć nie pokazał wielkiej siatkówki. Do walki poderwały drużynę środkowe Katarzyny Gajgał-Anioł i Mróz. Do tego duetu równały tym razem pozostałe siatkarki. Na dodatek siłę ataku wzmocniła Anna Werblińska i już w końcówce spotkania policzanki wyglądały lepiej niż Developres.

Chemik jest niepokonanym liderem Orlen Ligi z 11 zwycięstwami na koncie. W czwartek podejmie w hicie Ligi Mistrzyń Eczacibasi Stambuł.

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (24:26, 25:12, 25:15, 25:15)
Chemik: Gajgał-Anioł, Bełcik, Pena, Kowalińska, Mróz, Jagieło, Maj-Erwardt (l.) oraz Werblińska.