Centralna Liga Juniorów: dobry weekend FASE, pechowy Pogoni [ZDJĘCIA]

Zdjęcia z meczu FASE Szczecin - CWZS Bydgoszcz 4:0 (3. kolejka)
Zdjęcia z meczu FASE Szczecin - CWZS Bydgoszcz 4:0 (3. kolejka) FASE Szczecin Facebook
Piłka nożna. Rozkręcają się rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów w trzech kategoriach wiekowych. Jesienią tradycyjnie zespoły grają o spokojne utrzymanie w młodej elicie.

W CLJ U18 (juniorzy starsi) walczy 16 drużyn systemem mecz i rewanż od sierpnia do maja. Tu nie ma czasu na budowanie formy dla zespołów chcących osiągnąć sukces. Dobra dyspozycja musi być w każdym meczu.

W elicie CLJ U18 Pomorze Zachodnie reprezentuje tylko Akademia Pogoni Szczecin. Start sezonu słaby. Po 3 meczach 1 punkt, który został zdobyty w niedzielę na boisku Escoli Warszawa. Mecz był ciekawy - bramki padały po przerwie. Pogoń przegrywała, prowadziła, a ostatecznie zremisowała.

W środę młodzi Portowcy mają rozegrać zaległe spotkanie z Legią Warszawa.

We wrześniu zaległości uzupełnią też juniorzy młodsi i trampkarze Pogoni. Przypomnijmy, że drużyny miały przymusową przerwę w grze, po wykryciu koronawirusa w akademii.

W CLJ U17 po 4. kolejce na 4. miejscu jest FASE Szczecin, a Pogoń na 5. FASE 2 mecze wygrało i 2 przegrało. W sobotę ograło Wartę Poznań 3:1, a Portowcy uratowali remis z Arką Gdynia (1:1) w ostatniej minucie spotkania. Zaległy mecz Pogoni (z Lechią w Gdańku) też w środę.

W CLJ U15 też walczą zespoły FASE i Pogoni. W weekend FASE wygrało na boisku Lechii 2:1, a Pogoń zremisowała wyjazdowe spotkanie z AP Reissa Poznań. W tabeli FASE zajmuje 2. lokatę (10 punktów w 4 meczach). Pogoń jest 6.