Błękitni Stargard wygrali w Szczecinku

Sławomir Włodarczyk
Grający trener Gajda w ataku na bramkę Darzboru.
Grający trener Gajda w ataku na bramkę Darzboru. Sławomir Włodarczyk
W zakończonym przed kilkoma minutami w Szczecinku meczu piłkarskim o mistrzostwo III ligi, miejscowy Darzbór przegrał z Błękitnymi Stargard 0:2.

DARZBÓR Szczecinek - BŁĘKITNI Stargard 0:2 (0:0)
Bramki: Królak (59), Woźniak (68)

BŁĘKITNI: Kaczmarczyk - Procyk, Lewandowski, Pustelnik, Karasiak, Królak, Jankowski, Jarząbek (66 Duda), Zdunek (69 Głąb), Woźniak (77 Inczewski), Gajda (90 Markiewicz).

Po raz kolejny stadion w Szczecinku okazał się szczęśliwy dla zespołu stargardzkiego. Błękitni, którzy do Szczecinka przyjechali po 3 punkty, przedłużające ich nadzieje na grę w barażach o II ligę, rozpoczęli mecz uważnie, jednocześnie starali się konstruować groźne kontry. Jednak w pierwszej połowie, zespołem lepszym byli gospodarze, którzy mieli moc okazji do zdobycia bramek. Goście nie pozostawali bierni. W 27 min. groźnie strzelał Woźniak, a w 36 min. Jarząbek.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków miejscowych, ale doświadczona ekipa gości, pod wodzą grającego trenera Roberta Gajdy, czekała na swoją okazję. Taka nadarzyła się w 59 min., kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Królak z najbliższej odległości wepchnął piłkę do bramki Darzboru. Sześć minut później po faulu bramkarza gospodarzy arbiter podyktował rzut karny. Woźniak strzelił zbyt słabo i Kaszubowski odbił piłkę. Jednak w 68 min. Woźniak ponownie stanął przed szansą zdobycia gola i już jej nie zmarnował.