Błękitni Stargard na inaugurację II ligi przegrali z Olimpią Grudziądz

Grzegorz DrążekZaktualizowano

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
W pierwszej kolejce spotkań sezonu 2018/2019 Błękitni Stargard przegrali u siebie z Olimpią Grudziądz 1:2. To był pierwszy ligowy mecz stargardzkiego zespołu pod wodzą trenera Adama Topolskiego.

Błękitni Stargard przed sezonem mocno się zmienili. W składzie zostało tylko kilku zawodników z poprzedniego sezonu. Nowy jest też trener, Adam Topolski.

Na inaugurację sezonu Błękitni Stargard grali dzisiaj u siebie ze spadkowiczem z I ligi Olimpią Grudziądz. Goście już w 9 minucie zostali osłabieni, ponieważ czerwoną kartkę obejrzał Piotr Witasik.

To nie przeszkodziło jednak Olimpii. Już w 18 minucie przyjezdni prowadzili. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową bramkę strzelił Robert Hirsz. Więcej goli w pierwszej połowie nie było.

W drugiej części wreszcie skuteczną akcję przeprowadzili gospodarze. W 52 minucie gola strzałem zza pola karnego strzelił Mateusz Kwiatkowski.

Błękitni nie poszli jednak za ciosem. To goście strzelili drugiego gola. W 59 minucie bramkę dla Olimpii strzelił Marcin Kaczmarek wykorzystując pomyłkę obrońcy stargardzkiego zespołu.

Gospodarze próbowali kolejny raz wyrównać, ale brakowało skuteczności w polu karnym gości. W 90 minucie Olimpia straciła kolejnego gracza. Tym razem czerwoną kartkę obejrzał Robert Zietarski. Błękitni grali z przewagą dwóch piłkarzy, przycisnęli Olimpię, ale gola już nie strzelili.

Błękitni Stargard przegrali z Olimpią Grudziądz 1:2 i tym samym nie zdobyli punktów w debiucie licznej grupy piłkarzy i trenera Adama Topolskiego. W drugiej kolejce stargardzki zespół zagra w Elblągu z Olimpią.

Błękitni Stargard - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:1)

Bramki: Kwiatkowski M. 52 - Hirsz 18, Kaczmarek 59.

Błękitni: Rzepecki, Rogala, Baranowski, Ostrowski, Patrzykąt (82 Orłowski), Karmański (63 Cywiński), Shimmura, Kwiatkowski M. (75 Zdunek), Starzycki (63 Prawucki), Kwiatkowski A., Brzeziański.