Błękitni - Olimpia 2:1. Mała niespodzianka w finale

Radość piłkarek Błękitnych Stargard po pokonaniu Olimpii Szczecin 2:1.
Radość piłkarek Błękitnych Stargard po pokonaniu Olimpii Szczecin 2:1. Tadeusz Surma
W finale wojewódzkiego Pucharu Polski ekipa Błękitnych Stargard podejmowała Olimpię Szczecin. Miejscowe piłkarki wygrały 2:1 i wystąpią w centralnej fazie rozgrywek.

Ekstraklasowa Olimpia w poprzednim sezonie cudem uniknęła degradacji, ale biła się o to w dolnej ósemce tabeli. Stąd w nowych rozgrywkach zaczęła Puchar Polski od zmagań w regionie. Dobrnęła do finału, gdzie na przeszkodzie stanęła druga siła kobiecego futbolu w regionie, ekipa Błękitnych Stargard. Stawką finału był awans do 1/16 centralnych rozgrywek o Puchar Polski. Było więc o co walczyć. Pierwszoligowiec ze Stargardu miał tego świadomość i nie oddawał pola.

Jako pierwsze na prowadzenie wyszły jednak przyjezdne. Już w 2. minucie gola strzeliła Magdalena Lachman. Kilka chwil później padło wyrównanie za sprawą Weroniki Szuby.

Spotkaniu towarzyszył silny wiatr i Olimpia starała się to po przerwie wykorzystać. Nadziała się jednak na atak Błękitnych. Po zagraniu ręką jednej z przyjezdnych we własnym polu karnym, jedenastkę pewnie wykonał Marta Krakowska.

Od tego momentu zaczęły się huraganowe ataki szczecinianek. Na bramkę Błękitnych uderzały Niewolna, Szymaszek czy Bińkowska, jednak wyniku spotkanie nie odwróciły.

Błękitni zagrają w 1/16 centralnego Pucharu Polski z LechiąGdańsk (II liga). Z kolei na wygranego tego starcia czeka już ekstraligowy Sztorm Gdańsk.

Błękitni Stargard - Olimpia Szczecin 2:1 (1:1)
Bramki: Szuba (10), Krakowska (49-karny) - Lachman (2).
Błękitni: Rybacka - Huzarevich, Struszczyk, Tarnowska, Krus, Smurzyńska, Krakowska, Szuba, Grosicka (90 Wach), Motas, Siwek (63 Waszkiewicz).
Olimpia: Niesterowicz - Preś, Szwed, Michalczyk, Lachman,Fil, Łuczak (46 Trzcińska), Witczak (67 Janik), Sudyk (46 Bińkowska), Niewolna, Szymaszek.