Polski bramkarz Bartłomiej Nawrat miał dużo pracy.
Polski bramkarz Bartłomiej Nawrat miał dużo pracy. Andrzej Szkocki/archiwum
Polska przegrała z Rosją 0:6 w meczu towarzyskim rozegranym w Stargardzie.

Przyjazd futsalowej potęgi (Rosjanie to aktualni wicemistrzowie Europy) szczelnie wypełnił halę przy ul. Pierwszej Brygady. Na trybunach zasiadło ok. 2 tys. widzów.

Wynikiem 6:0 dla Rosji zakończył się też poniedziałkowy mecz w Szczecinie. Tym razem Biało-czerwoni przetrwali 60 sekund dłużej bez straty bramki. W 10. minucie gola dla Rosjan zdobył Iwan Miłowanow.

Do przerwy nasi wschodni sąsiedzi prowadzili 3:0, po dwóch trafieniach Edera Limy. Rodowity Brazylijczyk ustrzelił w Stargardzie hat-tricka. Trzecią bramkę zdobył w 32. minucie.

W końcówce reprezentację Polski pogrążyli wspomniany Miłowanow i Nikołaj Pieriewierziew.

Polska - Rosja 0:6 (0:3)

Bramki:Miłowanow 2 (10, 37), Lima 3 (14, 20, 32), Pieriewierziew (39).

Polska: Dworzecki, Nawrat - Budniak, S. Wojciechowski, Kiełpiński, Krawczyk, Marciniak, Sobalczyk, Kubik, Łopuch, Mikołajewicz, M. Wojciechowski, Popławski, Solecki.

Rosja:Gustavo, Wikułow - Abramow, Afanasjew, Fachrutdinow, Abramowicz, Antoszkin, Batyriew, Miłowanow, Pieriewierziew, Cziszkała, Romulo, Lima, Robinho, Fukin, Siergiejew, Kutuzow, Kuzienok.