Bardzo ważne zwycięstwo Floty Świnoujście

Sebastian Olszar (z lewej) biegnie pogratulować Petrowi Hoskowi bramki na 1:0.
Sebastian Olszar (z lewej) biegnie pogratulować Petrowi Hoskowi bramki na 1:0. WB
Flota Świnoujście pokonała Wisłę Płock 2:0 i na trzy kolejki przed końcem oddaliła się od strefy spadkowej, choć wciąż nie może być pewna utrzymania.

Zmiana trenera we Flocie Świnoujście przyniosła efekt. W trzech spotkaniach pod wodzą Tomasza Kafarskiego Wyspiarze zdobyli siedem punktów.

Bez względu na rozstrzygnięcia pozostałych spotkań 31. kolejki zwycięstwo z Wisłą Płock nie tylko poprawiło sytuację Wyspiarzy w tabeli, ale też nastroje w szatni i na trybunach. W trzech ostatnich meczach u siebie Flota nie potrafiła zdobyć bramki, w środę już do przerwy prowadziła 2:0.

Przy obu trafieniach istotny udział miał Radosław Jasiński. Boczny defensor Floty dalekimi wyrzutami z autu w swoim stylu siał zagrożenie pod bramką rywala.

W 19. minucie zainicjował akcję, po której Sebastian Zalepa zgrał piłkę, a Petr Hosek wepchnął ją do bramki. Czech wrócił do pierwszego składu po dwóch meczach przerwy i odpłacił się trenerowi za zaufanie zdobywając swoją trzecią bramkę w barwach Floty.

Po półgodzinie gospodarze prowadzili już 2:0. Tym razem po wrzutce Jasińskiego celnie główkował Zalepa. Ci dwaj obrońcy Floty zrobili więc dużą robotę w ofensywie w pierwszej połowie, a Nafciarze grali, jakby te dwa atuty gospodarzy były im nieznane.

Po przerwie przewagę osiągnęła Wisła, groźnie strzelał m.in. Jacek Góralski, ale wszelkie nadzieje na trafienie w końcówce pogrzebał stoper gości Paweł Magdoń, który w 89. minucie wyleciał z boiska.

W niedzielę Wyspiarze grają na wyjeździe z GKS Bełchatów.

Flota Świnoujście - Wisła Płock 2:0 (2:0)
Bramki: Hosek (19), Zalepa (30).
Flota: Brljak - Mokwa, Zalepa, Stasiak, Jasiński, Kamiński (87 Kolendowicz), Mysiak, Bodziony, Grzelak, Olszar (72 Arifović), Hosek (61 Niewiada).
Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Radić, Magdoń, Hiszpański, Janus, Burkhardt, Wlazło (46 Dziedzic), Góralski, Kacprzycki (57 Kaczmarek), Krzywicki (75 Sielewski).
Żółte kartki: Grzelak, Stasiak, Arifović, Kolendowicz - Janus, Magdoń.
Czerwona kartka: Magdoń (89, Wisła, druga żółta).
Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka).
Widzów: 1200.