AZS Radex Szczecin - Sokół Łańcut 70:82

(mc)
Krzysztof Mielczarek (z piłką) zanotował niezły mecz 18 punktów i14 zbiórek, ale jego AZS przegrał z liderem. Andrzej Szkocki
Nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy wygranych spotkań w meczach u siebie w I lidze koszykarzy graczom AZS Radex Szczecin. W dziewiątym pojedynku musieli uznać wyższość lidera, Sokoła Łańcut.

Choć po kilku minutach AZS przegrywał 3:9, szybko odrobił straty. Trójkę trafił Michał Dudek, a przechwyt, skutecznie zakończony punktami zaliczył Maciej Raczyński. Po dwóch rzutach osobistych tego ostatniego było 10:9. Końcówka pierwszej kwarty należała do szczecinian i Krzysztofa Mielczarka. AZS po 10 minutach wygrywał 25:20. W drugiej kwarcie akademicy złapali szybko kilka przewinień i mieli zastoje w grze. Po seriach punktowych Sokoła (9:0 i 8:0), lider prowadził 30:29 i 38:30.

Po zmianie stron goście przycisnęli. W połowie kwarty prowadzili 52:39. Później AZS zmniejszył straty do siedmiu oczek, ale przed ostatnią przegrywał dziesięcioma. Po celnych rzutach Łukasza Pacochy i Mielczarka było 54:60. Akademicy notowali sporo strat i niecelnych rzutów, a goście mieli swój dzień w rzutach z dystansu. Tak skończyła się ładna seria kolejnych wygranych u siebie szczecińskiego pierwszoligowca.

AZS Radex Szczecin - Sokół Łańcut 70:82 (25:20, 10:21, 15:19, 20:22)
AZS: Mielczarek 18, Pacocha 13, Raczyński 12 (1 za 3 punkty), Balcerek 7 (1), Zarzeczny 5 (1), Pytyś 4, Michał Majcherek 3 (1), Wójcik 3, Dudek 3 (1), Sudowski 2.