MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Artystyczny mural ozdobi wrota magazynu szczecińskich rowerów miejskich. Poszukiwani artyści

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Konkurs ma charakter otwarty, jednoetapowy i ogólnopolski, skierowany jest do artystów tworzących murale, którzy wykonali już co najmniej dwie wielkoformatowe prace w ramach publicznego konkursu bądź płatnego zlecenia.
Konkurs ma charakter otwarty, jednoetapowy i ogólnopolski, skierowany jest do artystów tworzących murale, którzy wykonali już co najmniej dwie wielkoformatowe prace w ramach publicznego konkursu bądź płatnego zlecenia. NiOL
Spółka NiOL ogłosiła konkurs na projekt muralu na metalowych wrotach magazynu BikeS przy ul. Piotra Skargi 20. Zwycięzca oprócz namalowania dzieła otrzyma 40 tys. zł.

Konkurs ma charakter otwarty, jednoetapowy i ogólnopolski, skierowany jest do artystów tworzących murale, którzy wykonali już co najmniej dwie wielkoformatowe prace w ramach publicznego konkursu bądź płatnego zlecenia.

Historia budynku jest ciekawa. Powstał pod koniec wieku XIX. Jest wpisany do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego. W pierwszych latach mieścił zajezdnię tramwajów konnych, potem elektrycznych. Po wojnie pełnił różne mniej charakterystyczne funkcje. Od kilku lat znajduje się w nim magazyn szczecińskich rowerów miejskich BikeS.

- Projekt (temat) muralu powinien zawierać motywy związane z historyczną i współczesną funkcją budynku- wyjaśnia Wojciech Jachim z NiOL.

Wymiary metalowych wrót bramy to 15 m szerokości i 4 m wysokości. Termin składania prac: 24 lipca 2023. Nadesłane projekty oceni trzyosobowe jury w składzie: Michał Dębowski – Miejski Konserwator Zabytków, Stanisław Ruksza - dyrektor Trafostacji Sztuki, wykładowca Akademii Sztuki oraz przedstawiciel spółki NiOL.

Wynik konkursu zostanie ogłoszony najpóźniej 14 sierpnia 2023 roku. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu będzie zlecenie wykonania muralu i 40 tys. zł.

Termin wykonania muralu: 30 września.

Regulamin konkursu https://niol.szczecin.pl/konkurs-na-projekt-muralu/

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński