Agnieszka Skrzypulec w Miami. Dobry start w Pucharze Świata

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska - osada POL-11
Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska - osada POL-11 POL-11 Facebook
Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) wraz ze swoją partnerką z osady Irminą Mrózek Gliszczynską rozpoczęły zmagania w Miami w drugich w sezonie 2017/18 zawodach rangi Pucharu Świata.

Osada Pol-11, czyli mistrzynie świata z 2017 r. należą do głównych faworytów w klasie 470 pań i początek rywalizacji to potwierdza.

Skrzypulec z Mrózek Gliszczynską wygrały inauguracyjną imprezę, która odbyła się w październiku w Gamagori (Japonia). Tam przeprowadzono osiem wyścigów eliminacyjnych i tylko w jednym Polki zajęły miejsce gorsze niż trzecie. Były… czwarte, co najlepiej świadczy o ich dominacji. Miały dużą przewagę nad osadą Japonii (Ai Kondo Yoshida - Miho Yoshioka) oraz Francji (Cassandre Blandin – Aloise Retornaz).

Po tym sukcesie szczecinianka i zawodniczka z Chojnic wróciły do Polski. Popływały i potrenowały na krajowych arenach, promowały żeglarstwo i świetnie wypadły na Balu Mistrzów Sportu (16. pozycja w najbardziej prestiżowym konkursie na sportowca roku). Zaraz po zabawie – wyleciały za ocean. Rozgrzewkowo zajęły 2. miejsce w mistrzostwach Ameryki Północnej, a od wtorku walczą w PŚ. Pierwszy wyścig nieudany – 10. miejsce, ale drugi Polki wygrały, później były ósme i drugie. Po dwóch dniach dawało to 4. lokatę. Prowadzą Japonki, które wygrały dwa starty, raz były piąte, a raz 10. Najsłabsze wyniki nie są brane pod uwagę wszystkim osadom.

Rywalizacja potrwa do niedzieli. Prognozy są takie, że z każdym dniem ma mocniej wiać, więc Skrzypulec będzie na tym korzystać.