Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

70-lecie OSiR Stargard. Ćwierć miliona osób odwiedza ich obiekty

Grzegorz Drążek
Podczas wczorajszej uroczystości jubileuszowej na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury byli pracownicy stargardzkiego OSiR, otrzymali podziękowania od przedstawicieli zarządu spółki i prezydenta Stargardu za wieloletnią pracę w tym ośrodku.
Podczas wczorajszej uroczystości jubileuszowej na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury byli pracownicy stargardzkiego OSiR, otrzymali podziękowania od przedstawicieli zarządu spółki i prezydenta Stargardu za wieloletnią pracę w tym ośrodku. Tadeusz Surma
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie ma siedemdziesiąt lat. Na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu.

To była przede wszystkim okazja do przypomnienia historii tego ośrodka.
- Chyba nie ma osoby mieszkającej w Stargardzie, która nie miałaby styczności z OSiR - mówi Beata Radziszewska, od 2012 roku prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie. - Bo albo ktoś był na basenie, albo na kortach, teraz na siłowni, fitness, albo był na stadionie piłkarskim albo stadionie lekkoatletycznym, a może na lodowisku zimą. A już chyba naprawdę nie ma żadnego mieszkańca Stargardu, który nie był nad jeziorem Miedwie. Historia OSiR-u jest bardzo wkomponowana w całą historię miasta Stargard.

Prezes OSiR pochwaliła się, że w ciągu roku obiekty ośrodka odwiedza ćwierć miliona osób. Przypomniała też, że przed laty OSiR miał w zarządzie nie tylko obiekty w Stargardzie jeziorem Miedwie, ale też boiska w Chociwlu czy plażę w Ińsku.

Podczas spotkania w SCK uhonorowano osoby, które przepracowały w OSiR ponad dwadzieścia lat. Te, które do dzisiaj tam pracują i te, które są już na emeryturze. Prezes OSiR z okazji jubileuszu ośrodka odebrała listy gratulacyjne od dyrektorów stargardzkich szkół, firm komunalnych, przedstawicieli samorządów miejskiego i powiatowego.

- Z punktu widzenia instytucji to wiek dojrzały - mówił o jubileuszu OSiR Sławomir Pajor, prezydent Stargardu. - Gratuluję siedemdziesięciu lat bogatej historii OSiR-u i historii miasta, bo te historie się wiążą.

Beata Radziszewska zapewniła, że spółka szykuje się do wyczekiwanej przez mieszkańców przebudowy pływalni przy ulicy Szczecińskiej.

Kilka dni temu dowiedziała się też, że ministerstwo sportu przekaże dotację w wysokości nieco ponad 1 mln zł na trzeci etap modernizacji stadionu lekkoatletycznego, na którym niedawno położono nowy tartan.

W SCK pokazano też wystawę o historii Ośrodka Sportu i Rekreacji, którą można na co dzień oglądać w parku Chrobrego.

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński