Zwycięstwo piłkarek Olimpii na koniec sezonu

(mc)
Piłkarki Olimpi utrzymały się w Ekstralidze.
Piłkarki Olimpi utrzymały się w Ekstralidze. Sebastian Wołosz
W ostatnim meczu Olimpia Szczecin wygrała w Bydgoszczy z KKP i przeskoczyła go w tabeli. W debiutanckim sezonie zajęła 8. miejsce.

Kilka dni temu Olimpia zapewniła sobie utrzymanie w rozgrywkach na kolejny rok, a w weekend jeszcze poprawiła swoją pozycję. Już w 60. minucie w Bydgoszczy szczecinianki prowadziły 3:0. Później w ich szeregi wdało się trochę luzu i rywalki strzeliły dwa gole. Gospodynie odwrócić losów spotkania nie były już w stanie. KKP dobiła w 90. minucie Kornelia Okoniewska. Dobra wiadomość dla klubu przyszła także z III ligi. Drugi zespół Olimpii wywalczył awans do II ligi.

KKP Bydgoszcz - Olimpia Szczecin 2:4 (0:1)
Bramki: Sieradzka (82), Makowska (84) - Lachman (22), Okoniewska 2 (57, 90), Niewolna (53).
Olimpia: Watychowicz (65 Lichy) - Preś, Falborska, Szwed, Michalska, Lachman (65 Kurlapska), Janik, Cieśla (70 Trzcińska), Okoniewska, Niewolna, Ratajczyk (65 Piekarek).

Pozostałe wyniki oraz tabela ekstraligi: Stilon Gorzów Wielkopolski - Medyk Konin 1:7, GKS Górnik Łęczna - Mitech Żywiec 1:0, 1. FC AZS AWF Katowice - Zagłębie Lubin 0:14, AZS PSW Biała Podlaska - AZS Wrocław 3:0, Czarni Sosnowiec - GOSiRKi Piaseczno 3:3.

1. Medyk Konin 22 59 117-12
2. Zagłębie Lubin 22 59 86-17
3. Górnik Łęczna 22 52 77-25
4. Mitech Żywiec 22 47 73-24
5. AZS Wrocław 22 32 36-46
6. Czarni Sosnowiec 22 25 32-40
7. AZS PSW Biała Podlaska 22 25 20-36
8. Olimpia Szczecin 22 21 33-65