Zwycięstwo futsalistów Pogoni '04 na koniec rundy

(an)
Oleksandr Shamotii zdobył w Gliwicach dwie bramki.
Oleksandr Shamotii zdobył w Gliwicach dwie bramki. Sebastian Wołosz/archiwum
Szczecinianie pokonali na wyjeździe GAF Jasna Gliwice 4:1.

Portowcy przystąpili do meczu osłabieni brakiem Michała Kubika, ale mimo to już po kilku minutach Pogoń wyszła na prowadzenie. Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu, ale jeszcze przed przerwą szczecinianie podwyższyli na 2:1.

Po zmianie stron gra toczyła się pod dyktando szczecińskiego zespołu. Pogoń kontrolowała sytuację na parkiecie, miała optyczną przewagę, częściej utrzymywała się przy piłce, wykorzystała potknięcia rywala i konstruowała kontrataki. Taka postawa zaowocowała kolejnymi trafieniami i ostatecznym triumfem w spotkaniu.

Szczecinianie zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli. Teraz naszych zawodników czeka przerwa w rozgrywkach. Futsaliści powrócą na parkiet dopiero w styczniu.

GAF Jasna Gliwice - Pogoń '04 Szczecin 1:4 (1:2)
Bramki: Mizgajski (13) - Sharovara (7), Shamotii 2 (19, 24), Maćkiewicz (38).
Czerwona kartka: Dewucki (GAF).
Pogoń: Koszmider - Bugański, Tubacki, Jurczak, Gepert, Maćkiewicz, Shamotii, Sharovara, Krzyżanowicz, Jakubiak, Krzymiński.