MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZUS w Zachodniopomorskiem wypłacił ponad 55 mln zł z programu "Dobry Start". Wnioski można składać do końca listopada

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Wnioski do programu "Dobry Start" można składać do końca listopada
Wnioski do programu "Dobry Start" można składać do końca listopada Archiwum
W województwie zachodniopomorskim ZUS wypłacił przeszło 55 mln zł z programu „Dobry Start”. Pieniądze na wyprawki szkolne otrzymało niemal 184 tys. uczniów.

Według najnowszych danych rodzice w Zachodniopomorskiem złożyli przeszło 140 tys. wniosków o "Dobry start", które obejmują prawie 191 tys. dzieci. Kwota wypłaconych dotąd świadczeń wyniosła ponad 55 mln złotych. Wsparcie trafiło do 184 tys. dzieci.

O dofinansowanie wyprawki szkolnej można ubiegać się do końca listopada. Wnioski, tylko elektroniczne, można złożyć przez PUE ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24. lat.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów i pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Pieniądze z programu "Dobry start" przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i powiadomienia są przekazywane elektronicznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński