Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znamy wysokość i termin wypłaty 14. emerytury w 2023 roku. Jakie przelewy 14. emerytury dostaną seniorzy? Kto ją otrzyma? 28.09.2023 r.

Mariusz Rodziewicz
Mariusz Rodziewicz
Wideo
od 16 lat
14. emerytura to w ostatnim czasie temat numer jeden. Nie tylko wśród seniorów. Wszyscy czekali na informację, kiedy 14. emerytura będzie wypłacana, oraz jaka będzie wysokość świadczenia. W niedzielę, 20 sierpnia 2023 roku, wszystko stało się jasne. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński ogłosił wysokość 14. emerytury w 2023 roku, a krótko po nim Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej zdradziła, w jakim miesiącu będzie wypłacane świadczenie.

Spis treści

Prezes PiS zdradził podał 14. emerytury

Jako pierwszy w niedzielę, 20 sierpnia, w sprawie 14. emerytur zabrał głos Jarosław Kaczyński, prezes PiS i wicepremier.

- 14. emerytura, wypłacana w 2023 roku, wyniesie 2.200 zł netto – ogłosił prezes PiS podczas wojewódzkich dożynek w Paradyżu w woj. łódzkim.

Krótko po podaniu tej informacji głos zabrała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, która już kilka dni temu mówiła, że "w najbliższych dniach" przez Radę Ministrów zostanie podjęta decyzja o terminie wypłaty 14. emerytury.

Marlena Maląg: znamy termin wypłaty 14. emerytury

- Planujemy wypłatę czternastej emerytury we wrześniu; niebawem ukaże się stosowne rozporządzenie Rady Ministrów w tym temacie - poinformowała minister rodziny. Bardzo ważne jest, byśmy w tym trudnym czasie odpowiednio zadbali o seniorów - dodała.

We wtorek, 22 sierpnia, premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenia w sprawie wysokości i terminu wypłat czternastych emerytur. W informacji zamieszczonej w wykazie prac legislacyjnych rządu wskazano, że 14. emerytury zostaną wypłacone we wrześniu, a ich wysokość wyniesie 2650 zł brutto.

Przypomnijmy, że 14. emerytura będzie wypłacana co roku. Stosowną ustawę gwarantującą wypłatę świadczeń podpisał prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Dodatkowe pieniądze zasilą kieszenie ponad 8 milionów seniorów.

- Cieszy mnie ten moment, tym bardziej że wspominaliśmy, jak w 2020 r. w Żyrardowie mieliśmy spotkanie, kiedy ta czternastka wchodziła po raz pierwszy, wtedy eksperymentalnie. Nie byliśmy stuprocentowo przekonani, czy budżetowo to będzie możliwe, czy polskie państwo udźwignie to obciążenie. Okazało się, że udźwignęło - mówił prezydent.

Komu należy się 14. emerytura?

Sprawdź w naszej fotogalerii komu przysługuje 14. emerytura i w jaki sposób jest wypłacana.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Znamy wysokość i termin wypłaty 14. emerytury w 2023 roku. Jakie przelewy 14. emerytury dostaną seniorzy? Kto ją otrzyma? 28.09.2023 r. - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński