MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy hasło wyborcze PiS. Ogłosił je Jarosław Kaczyński

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Jarosław Kaczyński ogłosił hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.
Jarosław Kaczyński ogłosił hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. PAP/Radek Pietruszka
Bezpieczna przyszłość Polaków – tak brzmi hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Ogłosił je w piątek lider tego ugrupowania, wicepremier Jarosław Kaczyński.

PiS stawia na bezpieczeństwo

Hasło, z którym Prawo i Sprawiedliwość będzie iść do jesiennych wyborów parlamentarnych prezes Jarosław Kaczyński ogłosił w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Towarzyszyli mu najważniejsi politycy PiS: premier Mateusz Morawiecki, była premier, obecnie europosłanka PiS Beata Szydło, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Nasze hasło to "Bezpieczna przyszłość Polaków" – poinformował lider PiS. – Co to znaczy bezpieczna? Otóż jest wiele rodzajów bezpieczeństwa, o tych najważniejszych wspomnę – mówił Kaczyński.

Kaczyński: To jest podstawowa przesłanka bezpieczeństwa

Jako pierwsze wymienił bezpieczeństwo militarne. – My czynimy wszystko - i to czynimy skutecznie - by to bezpieczeństwo stale rosło. Przede wszystkim rozbudowujemy w sposób dotąd niespotykany w naszym kraju, ale niespotykany także w powojennej Europie, naszą armię – powiedział prezes PiS.

Jak zaznaczył, polska armia w krótkim czasie ma osiągnąć pozycję najsilniejszej lądowej armii na naszym kontynencie.

– To jest podstawowa przesłanka bezpieczeństwa, bo jeśli chodzi o sojusze, które oczywiście też są bezwzględnie potrzebne i które w każdym wymiarze podtrzymujemy, szczególnie sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, ale pamiętamy o tym, że bronieni przez sojuszników są tylko ci, którzy sami się bronią – podkreślił.

Prezes PiS ocenił, że gdyby Ukraina "bardzo szybko się załamała" to dziś w związku z tym zaistniałby problem dyplomatyczny, ale samej Ukrainy "już by nie było". Dodał, że własna siła militarna oraz sojusze są sprawami ściśle ze sobą związanymi.

– Nasz cel jest prosty – odstraszyć. Doprowadzić do takiej sytuacji, w której nasz ewentualny przeciwnik będzie wiedział, że atak na Polskę nie ma żadnego militarnego ani politycznego sensu – mówił.

Wicepremier podkreślał, że mamy obecnie do czynienia także z wojną hybrydową, której towarzyszą różnego rodzaju prowokacje i w której wykorzystywani są imigranci. – Wybudowaliśmy ogrodzenie na polsko-białoruskiej granicy, wzmacniamy granicę poprzez większą obecność żołnierzy Wojska Polskiego. Bezpieczeństwo naszego kraju zostanie zachowane – przypominał.

Ponadto - jak mówił prezes PiS - inne zagrożenia dotyczą przymusowej relokacji migrantów. – Są próby zmuszenia nas do tego, żebyśmy tworzyli w Polsce problem, który istnieje dzisiaj w wielu państwach zachodnich, który bardzo poważnie zagraża bezpieczeństwu obywateli. To jest imigracja, imigracja nielegalna, wielka ilość ludzi, którzy przybywają tutaj nie po to, żeby pracować, tylko po to, żeby z jednej strony korzystać z pomocy socjalnej i w ten sposób żyć, a z drugiej strony, to bezpieczeństwo podważać – powiedział Kaczyński.

Podkreślił, że rząd na arenie międzynarodowej robi wszystko, by nie dopuścić do przyjęcia nawet małej grupy migrantów. – Ten mechanizm raz uruchomiony jest nie do opanowania – stwierdził Kaczyński.

Trwa głosowanie...

Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych?

Jarosław Kaczyński: Jesteśmy formacją bezpieczeństwa

Lider Prawa i Sprawiedliwości mówił, że bezpieczeństwo należy rozpatrywać w także w wielu innych wymiarach. Wskazał np. na zmiany zrealizowane w obszarze zwalczania przestępczości m.in. zaostrzenie kar w Kodeksie karnym oraz działania w sferze służb mundurowych, m.in. wzrost płac w policji i jej doposażenie.

Bezpieczeństwo – jak kontynuował – obejmuje także kwestie energetyczne. – W ciągu ośmiu lat doprowadziliśmy do tego, że dziś Polska jest energetycznie bezpieczna. Nie może być szantażowana przez dostawy lub brak dostaw energii albo podnoszenie cen. Polska jest państwem pod tym względem niezależnym – mówił prezes PiS.

– To jest kolejna przesłanka, by powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że jesteśmy formacją bezpieczeństwa – dodał.

Zwrócił uwagę, że bezpieczeństwo obejmuje także kwestie społeczne i socjalne. – Chodzi o to, by każda polska rodzina była zabezpieczona, jeśli chodzi o swoją sytuację materialną, przyszłość. Zrobiliśmy wiele by była praca, (…) by nie wzrastało bezrobocie. (…) Programy socjalne są ogromne. (...) Rosną płace – wskazał wicepremier Kaczyński.

– We wszystkich aspektach państwo ma zapewnić bezpieczeństwo - do tego odnosi się także referendum, które podnosi sprawę imigrantów, muru na granicy oraz kwestia wieku emerytalnego – dodał.

Najpierw program, potem listy

Jeszcze przed ogłoszeniem hasła rzecznik rządu Piotr Müller wskazywał, że ma ono charakter horyzontalny, dotyczy różnych obszarów i będzie je można rozwijać na różne wątki. – Dotyczy tego, o co Polacy się troszczą i to w wielu obszarach – podkreślał.

To drugi krok PiS, po rejestracji komitetu wyborczego, przed wyborami do Sejmu i Senatu. W niedługiej perspektywie powinniśmy również poznać listy wyborcze. To - wedle zapowiedzi posła Marka Asta - stanie się to na początku września. Wcześniej jednak partia rządząca chce zaprezentować Polakom swój program. – Zjednoczona Prawica zaprezentuje niespodzianki na listach wyborczych, ale najpierw chcemy pokazać program, aby polityka miała treść, a nie tylko twarze – mówił w czwartek wiceszef MON, prezes stowarzyszenia OdNowa RP Marcin Ociepa.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Znamy hasło wyborcze PiS. Ogłosił je Jarosław Kaczyński - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński