Złote i srebrny medal dla zawodników taekwondo ze Świnoujścia

ha
Reprezentacja klubu Pomorze Świnoujście podczas otwarcia eliminacji.
Reprezentacja klubu Pomorze Świnoujście podczas otwarcia eliminacji. Fot. Pomorze Świnoujście
Żaneta Chuchro zdobyła złoty medal w I eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim 2010. Złoto wywalczył również Bartosz Błażejczyk. Ze srebrem wrócił Wiktor Szornak.

Świnoujski klub Pomorze reprezentowało siedmioro zawodników. Eliminacje odbyły się w Giżycku. Prawo startu mieli zawodnicy z roczników 89-92.

Wiktor Szornak, choć zdobył srebrny medal, to jednak występ na tych zawodach z powodzeniem może zaliczyć jako najlepszy do tej pory.

- W pierwszej walce pokonał przez nokaut kadrowicz z Bornego Sulinowa - mówi trener świnoujścian Sławomir Błażejczyk. - Potem na punkty wygrał z zawodnikiem z Bełżyc. W finale co prawda przegrał dwoma punktami z zawodnikiem z Poznania, ale była to bardzo zacięta i widowiskowa walka.
Żanecie w zdobyciu złotego krążka nie przeszkodziła nawet grypa.

- Bartosz, choć również wrócił ze złotym krążkiem, to jednak nie zachwycił stylem - dodaje trener.
Wszyscy pozostali świnoujscy zawodnicy przegrali już pierwsze walki. Ale, jak zaznacza trener, za zacięcie i wolę walki, wyróżnienie należy się Radkowi Królowi.