MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Złote i srebrne monety kolekcjonerskie Narodowego Banku Polskiego [GALERIA]

Redakcja
W ofercie NBP pojawiły się złote i srebrne monety "Kardynała Wyszyńskiego" oraz srebrne "Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku. Agresja Niemiec na Polskę".
W ofercie NBP pojawiły się złote i srebrne monety "Kardynała Wyszyńskiego" oraz srebrne "Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku. Agresja Niemiec na Polskę". Arkadiusz Wojtasiewicz/ Polska Press
Od dzisiaj można nabyć w NBP srebrną monetę kolekcjonerską „Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku. Agresja Niemiec na Polskę”. Ponadto ostatnio w ofercie Narodowego Banku Polskiego pojawiła się złota i srebrna moneta „Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

Od dzisiaj można kupić nową srebrną monetę kolekcjonerską „Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku. Agresja Niemiec na Polskę” (temat indywidualny) – o nominale 20 zł- poinformował Narodowy Bank Polski. Jak podano w komunikacie, srebrna moneta ma wyjątkowy kształt znaczka pocztowego z ząbkowanym rantem.

Ponadto wykorzystano na niej dodatkową technikę – druk UV. Rewers przedstawia wizerunki: dr. Jana Michonia, Alfonsa Flisykowskiego i ppor. Konrada Guderskiego na tle wejścia głównego do historycznego budynku Poczty. Wejście główne ukazane na tle zniszczonej fasady budynku Poczty jest też motywem awersu monety. Całość uzupełnia symbol Poczty Polskiej- wyjaśniono.

W ofercie NBP pojawiły się złote i srebrne monety "Kardynała Wyszyńskiego" oraz srebrne "Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku. Agresja Niemiec na Polskę".

Złote i srebrne monety kolekcjonerskie Narodowego Banku Pols...

Dodatkowo na podstawie wizerunku rewersu monety NBP, autorstwa Roberta Kotowicza, został zaprojektowany znaczek okolicznościowy Poczty Polskiej SA o tym samym tytule.

Nakład monety to do 10 tys. sztuk i można ją będzie nabyć w cenie 270 zł.

Monety Kardynała Wyszyńskiego

Z kolei 26 sierpnia NBP do swojej oferty wprowadziło dwie monety kolekcjonerskie „Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego”– złotą o nominale 100 zł oraz srebrną o nominale 10 zł.

Na rewersie złotej monety przedstawiono popiersie Kardynała Stefana Wyszyńskiego z profilu oraz napis: "Serce narodu jest w sercu boga", będący fragmentem wypowiedzi Kardynała.

Natomiast na rewersie srebrnej monety znalazło się popiersie Kardynała Stefana Wyszyńskiego wspartego na pastorale oraz odręczny napis: Per Mariam – Soli Deo, co znaczy: Samemu Bogu – przez Maryję. Na awersach monety złotej i srebrnej przedstawiony został herb Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Srebrna moneta o nominale 10 zł została wyemitowana w nakładzie do 12 tys. sztuk i można ją będzie nabyć w cenie 150 zł. W przypadku złotej monety, nakład wyniesie do 1,5 tys sztuk, a jej cena wyniesie 2,2 tys zł.

Monety kolekcjonerskie NBP są sprzedawane w opakowaniu handlowym wraz z certyfikatem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Złote i srebrne monety kolekcjonerskie Narodowego Banku Polskiego [GALERIA] - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński