Zakaz wstępu do lasów i parków na terenie Szczecina - 04.04.2020

SZW
Zakaz wstępu obowiązuje już nie tylko na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Nie wejdziemy również do lasów i parków w Szczecinie.

O ograniczeniach poinformował także Zakład Usług Komunalnych odpowiedzialny za lasy, polany i parki znajdujące się na terenie gminy Szczecin.

- W związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem lasy miejskie zostały wyłączone z eksploatacji. Wyłączone są również wszystkie polany miejskie oraz leśne parkingi. Prosimy o niekorzystanie z tych wszystkich miejsc aż do odwołania. Należy się w nich spodziewać patroli policji, straży miejskiej i żandarmerii, które będą egzekwowały przestrzeganie obowiązujących przepisów - informuje Andrzej Kus z Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie.

Oznacza, że nie możemy spacerować m.in. wokół Jeziora Głębokiego czy Szmaragdowego czy do Lasu Arkońskiego.

ZOBACZ TEŻ:

Zakaz wstępu do lasów miejskich jest rozwinięciem wczorajszych obostrzeń, jakie wprowadziły Lasy Państwowe.

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe" - poinformowało w piątek (3 kwietnia) Ministerstwo Środowiska.

ZOBACZ TEŻ:

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie