Zaćmienie i pełnia Księżyca jednocześnie. Zjawiskowa noc 10.01.2020. Czy zaćmienie będzie widoczne w Polsce?

Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Noc 10.01.2020 zapowiada się zjawiskowo! Na niebie zobaczymy aż dwa niezwykle piękne widowiska - zaćmienie i pełnię Księżyca. Pierwsza pełnia w 2020 będzie wyjątkowa. Na niebie będziemy mogli obserwować Wilczy Księżyc i dodatkowo zaćmienie Księżyca w pełni.
Noc 10.01.2020 zapowiada się zjawiskowo! Na niebie zobaczymy aż dwa niezwykle piękne widowiska - zaćmienie i pełnię Księżyca. Pierwsza pełnia w 2020 będzie wyjątkowa. Na niebie będziemy mogli obserwować Wilczy Księżyc i dodatkowo zaćmienie Księżyca w pełni. pixabay.com
Udostępnij:
Pełnia i zaćmienie Księżyca - styczeń 2020. Noc 10.01.2020 zapowiada się zjawiskowo! Na niebie zobaczymy aż dwa niezwykle piękne widowiska - zaćmienie i pełnię Księżyca. Pierwsza pełnia w 2020 będzie wyjątkowa. Na niebie będziemy mogli obserwować Wilczy Księżyc i dodatkowo zaćmienie Księżyca w pełni. Kiedy najlepiej obserwować pełnię Księżyca? Czy zaćmienie Księżyca będzie widoczne w Polsce? Sprawdźcie!

Pełnia Księżyca 10.01.2020

Pełnia Księżyca 10.01.2020. Styczniowa pełnia Księżyca to tzw. Wilczy Księżyc. Styczniowa pełnia Księżyca jest naprawdę niezwykła. Nadawano jest magiczne, symboliczne znaczenie. Wilczy Księżyc warto fotografować, wygląda bowiem naprawdę spektakularne.

10 stycznia - pierwsza pełnia Księżyca w 2020 roku!

Pierwsza pełnia w roku, styczniowa pełnia Księżyca to tzw. Wilczy Księżyc. Nazywana jest też Pełnią Starego Księżyca lub Pełnią Lodowego Księżyca. Co to znaczy?

Pełnia Księżyca 2020. Już w piątek 10 stycznia na niebie pełnia Księżyca. Wpływ pełni Księżyca będziemy odczuwać już pomiędzy 9 a 11 stycznia. Czytaj też: Pełnia i zaćmienie Księżyca - styczeń 2020. Niezwykłe półcieniowe-częściowe zaćmienie Księżyca w pełniTak naprawdę każda faza księżyca oddziałuje na nas w mniejszym lub większym stopniu. Pełnia może mieć olbrzymi wpływ na nasze życie i samopoczucie. Podczas pełni Zimnego Księżyca możemy czuć się zmęczeni lub zdenerwowani. Niektórzy w czasie pełni Księżyca mogą być niespokojni i mieć problemy ze snem. To Cię może zainteresować: Pełnia Księżyca wpływa na kobiety. Położne potwierdzają: tej nocy urodzi się więcej dzieci!Pełnia Księżyca 10 stycznia 2020 będzie mieć wpływ na każdy znak zodiaku, ale tych pięć odczuje ją najbardziej. Czy Twój znak zodiaku jest wśród nich? Czy czeka Cię bezsenna noc 10 stycznia 2020?Sprawdź na kolejnych slajdach >>>

Pełnia i zaćmienie Księżyca styczeń 2020. Osoby spod tych zn...

Pełnia Wilczego Księżyca 2020

Wilczy Księżyc - czym jest? Co to znaczy? Wilczy Księżyc zwany także Pełnią Starego Księżyca lub Pełnią Lodowego Księżyca otrzymał swoją nazwę od rdzennych Amerykanów i Europejczyków, którzy w średniowieczu nazwali styczniową pełnię w odniesieniu do wycia głodnych wilków, które narzekały na niedostatek pożywienia w środku zimy. Inne nazwy tej pełni to Stary i Lodowy Księżyc.

Czytaj koniecznie: Pełnia i zaćmienie Księżyca - styczeń 2020. Niezwykłe półcieniowe-częściowe zaćmienie Księżyca w pełni

Pełnia Księżyca styczeń 2020

Będzie to pierwsza z trzynastu pełni Księżyca w 2020 roku. Niezwykły Księżyc w pełni będziemy mogli oglądać już po zapadnięciu zmroku. Srebrny Glob wyglądać będzie spektakularnie. Tym bardziej, że towarzyszyć mu będzie drugie wyjątkowe zjawisko - półcieniowe-częściowe zaćmienie Księżyca.

Pełnia Księżyca swoje apogeum osiągnie 10 stycznia 2020 roku o godz. 19:21. Zaćmienie Księżyca zaczyna się o 17:07 i osiągnie swoje maksimum o godz. 19:10.

  • apogeum zaćmienia Księżyca - godz. 19:10
  • apogeum pełni Księżyca - 19:21

Czy zaćmienie Księżyca będzie widoczne w Polsce?

Gdzie oglądać pełnię Księżyca 10.01.2020? Jak i o której godzinie oglądać pierwszą pełnię księżyca w roku 2020? Czy zaćmienie Księżyca będzie widoczne w Polsce?

Zaćmienie Księżyca 2020 zobaczą obserwatorzy nieba w Azji, Australii, Europie i Afryce. Oznacza to, że styczniowe zaćmienie Księżyca powinno być doskonale widoczne niemal w całej Polsce. Do obserwacji pełni Księżyca 10 stycznia nie będzie potrzebny żaden profesjonalny sprzęt, jednak dla lepszych efektów wizualnych dobrze zaopatrzyć się w teleskop lub nawet zwykłą lornetkę. Warto wybrać za miasto, gdzie będziemy mogli podziwiać to wyjątkowe zjawisko.

Pierwszy Księżyc w pełni w 2020 roku i najgłębsze zaćmienie Księżyca w 2020 roku - tego nie można przegapić!

Każdego roku w ziemskiej atmosferze spalają się dziesiątki ton kosmicznych skał. Większe obiekty kosmiczne uderzają w powierzchnię Ziemi raz na 100-1000 lat. W bliskim sąsiedztwie Ziemi krąży ponad 19 tys. obiektów. NASA oraz ESA obserwują asteroidy, szczególnie te, które mogą być potencjalnie groźne dla Ziemi. Naukowcy z NASA są pewni - w Ziemię uderzy asteroida. Kiedy to nastąpi? I czy właśnie asteroida spowoduje koniec świata?NASA na bieżąco aktualizuje listę obiektów NEO (Near-Earth Objects). Czy wśród nich jest asteroida, która może doprowadzić do końca świata?Oto najgroźniejsze asteroidy. Zobaczcie na następnych slajdach >>>

Naukowcy są pewni - w Ziemię uderzy asteroida. Czeka nas kon...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sukces Pisany Szminką już po raz 13.

Wideo

Komentarze 14

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Wow ale sensacja. Czy będzie to na tytułowek TO?

G
Gość

We Wrocławiu piękny spektakl

Jednak, nawet jeśli nie uda wam się dzisiaj obejrzeć zaćmienia, to w tym roku będą miały miejsce w sumie cztery tego typu zjawiska:

10 stycznia 2020 - zaćmienie częściowe

5 czerwca 2020 - zaćmienie częściowe

5 lipca 2020 - zaćmienie częściowe

30 listopada 2020 - zaćmienie częściowe

Zaćmienie Księżyca nie jest zjawiskiem tak rzadkim, jak zaćmienie Słońca. Jednak w większości przypadków możemy obserwować jedynie częściowe zaćmienia. Dochodzi do niego, kiedy Księżyc wejdzie w stożek cienia Ziemi, gdy Ziemia znajduje się pomiędzy Słońcem a Księżycem w pełni.

G
Gość
10 stycznia, 15:58, hen:

Zapomniałeś dodać redaktorku, że będzie całkowite zachmurzenie. Zatem nici z obserwacji, no chyba, że chętnych zabierzesz na wycieczkę samolotem, który wzniesie się ponad pułap chmur.

Akurat ok. 17:00 z minutami przejeżdżałam przez Żarów i zachmurzenie było średniawe. Aczkolwiek chmury skupimy się na przysłanianiu księżyca ?

G
Gość
10 stycznia, 14:10, Zeller:

Zaćmienia księżyca są wyłącznie podczas pełni. Jak to miło, że zatrudniacie tak kompetentne osoby.

Nie trzeba było chodzić na wagary - teraz wychodzą braki

G
Gość
10 stycznia, 13:42, Gość:

Czy może być zaćmienie księżyca poza pełnią?

może być : https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaćmienie_Księżyca

G
Gość
10 stycznia, 14:10, Zeller:

Zaćmienia księżyca są wyłącznie podczas pełni. Jak to miło, że zatrudniacie tak kompetentne osoby.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaćmienie_Księżyca

G
Gość
10 stycznia, 15:15, ZaćmieniaTylkoWPełni:

I jeszcze trzecie zjawisko... redaktor nieuk :P

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-01-10/wieczorem-ksiezyc-wejdzie-w-polcien-ziemi-sprawdz-jak-gdzie-i-kiedy-obserwowac-zacmienie/

G
Gość

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-01-10/wieczorem-ksiezyc-wejdzie-w-polcien-ziemi-sprawdz-jak-gdzie-i-kiedy-obserwowac-zacmienie/

p
pies

w pelni? bardzo rzadko spotykane. do zacmien najczesciej dochodzi po spożyciu... jak w powyzszym przypadku.

h
hen

Zapomniałeś dodać redaktorku, że będzie całkowite zachmurzenie. Zatem nici z obserwacji, no chyba, że chętnych zabierzesz na wycieczkę samolotem, który wzniesie się ponad pułap chmur.

G
Gość

K*rwa mać, jakie znowu apogeum zaćmienia?

Z
ZaćmieniaTylkoWPełni

I jeszcze trzecie zjawisko... redaktor nieuk :P

Z
Zeller

Zaćmienia księżyca są wyłącznie podczas pełni. Jak to miło, że zatrudniacie tak kompetentne osoby.

G
Gość

Czy może być zaćmienie księżyca poza pełnią?

Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie