MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Za trzy lata to miejsce obsłuży SKM. Parking Park & Ride w Zdrojach gotowy

Szymon Wasilewski
ZDiTM
Parking, który w przyszłości będzie obsługiwał stację Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej w Zdrojach, jest już gotowy. Przygotowano 32 miejsca parkingowe, chodnik, stojaki rowerowe.

Dla kierowców dostępny jest nowy parking obok dworca PKP w Zdrojach. Zakończyły się już trwające blisko 3 miesiące prace związane z zagospodarowaniem terenu w tym rejonie.
 

- W ramach prac pojawiły się 32 nowe miejsca postojowe, jezdnie manewrowe, wyremontowany został zjazd oraz chodnik. Projekt zakładał również montaż słupków zabezpieczających oraz stojaków rowerowych. Umowa na to zadanie została podpisana z firmą PHU Budmar na kwotę 820 041,00 zł – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik ZdiTM.

Wybudowany plac postojowy będzie służył w przyszłości służył jako parking typu park and ride przy stacji Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej w Zdrojach, bowiem jednym z jej przystanków będzie właśnie dworzec zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Sanatoryjnej i Walecznych w Szczecinie. Stacja "Szczecin Zdroje" ma być przystankiem na liniach łączących szczeciński Dworzec Niebuszewo z Goleniowem oraz Stargardem. Samorządy leżące w aglomeracji szczecińskiej wraz z PKP PLK chcą uruchomić Szczecińską Kolej Metropolitalną do 2022 roku.

Dwóch chętnych do budowy park&ride w Zdrojach. Parking obsłu...

ZOBACZ TEŻ:

Wątpliwy Park and Ride przy lotnisku w Dąbiu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński