MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wystawa prac prof. Lexa Drewinskiego w Akademii Sztuki

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
W Galerii Rektorskiej Akademii Sztuki otwarta została wystawa prac prof. Lexa Drewinskiego „#LexDrewinski”.

"W opozycji do niezrozumiałych, skomplikowanych i zawiłych wypowiedzi polityków, rozkrzyczanych dziennikarzy, profesor Lex Drewinski tworzy plakaty będące sztuką najprostszych słów. Plakaty te są minimalistyczne w formie, wyrafinowane a jednocześnie czytelne i uderzające.

Poprzez ascetyczną formę, manipulowanie powszechnie znanymi symbolami, Profesor prowadzi intelektualną grę z widzem. Lex Drewinski jest spadkobiercą myśli Miesa van der Rohe, że mniej znaczy więcej, jest jej kontynuatorem ucząc nas, że w plakacie odejmować znaczy dodawać. Zdolność łączenia komentarza największych problemów współczesności z żartem, humorystyczna puenta zapadają w pamięć, stając się ikonami funkcjonującymi w świadomości społecznej” - mówi o tej wystawie dr Marta Dziomdziora z Akademii Sztuki.

Prof. dr hab. Lex Drewinski jest honorowym Ambasadorem Szczecina 2016, Człowiekiem Roku 2017. Za swoje prace uzyskał 200 nagród, głównie międzynarodowych. W 2000 roku jego „LexICON A–Z” został wystawiony w Centre Georges Pompidou w Paryżu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński