Wysokie zwycięstwo Błękitnych Stargard w ostatnim meczu w tym roku

W dziewiętnastej kolejce II ligi Błękitni Stargard wygrali u siebie z Okocimskim KS Brzesko 5:0.

W dzisiejszym meczu w Stargardzie od początku dominowali gospodarze. Piłkarze Błękitnych dobrze bronili, odbierając często piłkę rywalowi na jego połowie. Raz po raz stargardzianie atakowali na bramkę gości. W pierwszej połowie wykorzystali trzy szanse. Najpierw gola strzelił Franciszek Siwek, później Radosław Wiśniewski, a następnie Rafał Gutowski.

W drugiej połowie gospodarze nieco się cofnęli i rywale częściej pojawiali się pod ich bramką niż w pierwszej części. Okocimski miał swoje szanse, ale dobrze bronił Marek Ufnal, a kiedy goście wreszcie trafili do siatki, to ze spalonego i bramka nie została uznana. Błękitni przetrzymali ataki przeciwnika i sami też groźnie zaatakowali. W końcówce spotkania gole strzelili Bartosz Flis i Rafał Gutowski.

Błękitni wygrali 5:0 w ostatnim w tym roku spotkaniu ligowym. Kibicom stargardzkiego zespołu poprawiły się humory, bo wcześniej Błękitni grali słabo. Pierwszą część sezonu kończą na szesnastym miejscu i wiosną będą walczyć o utrzymanie w II lidze.

Błękitni Stargard - Okocimski KS Brzesko 5:0 (3:0)

Bramki: Siwek 23, Wiśniewski 30, Gutowski 40 i 88, Flis 86.

Błękitni: Ufnal, Gutowski, Liśkiewicz, Pustelnik, Siwek, Kazimierowicz, Więcek, Flis (89 Baranowski), Magnuski, Wiśniewski (69 Zdunek), Okuszko (85 Bednarski).