Wysoka porażka Pogoni z Legią w meczu sparingowym

(rk)
Portowcy wysoko przegrali w sparingu z Legią. Na zdjęciu Mateusz Lewandowski (z lewej).
Legia Warszawa pokonała Pogoń Szczecin aż 4:1. Portowcy przegrali dwa z trzech spotkań sparingowych.

Legia jest znacznie dalej w przygotowaniach do sezonu, ponieważ niebawem przyjdzie jej zagrać mecz o superpuchar i spotkania w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Od samego początku spotkania ich lepsza dyspozycja fizyczna była widoczna.

W 8. minucie w pole karne wpadł Michał Żyro, został pociągnięty za koszulkę i sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Orlando Sa.

Cztery minuty później Adam Frączczak faulował Sa i arbiter podyktował drugi rzut karny. Tym razem na listę strzelców wpisał się Helio Pinto.

Portowcy zostali brutalnie zepchnięci do defensywy. W 35. minucie dośrodkowanie w pole karne i najlepiej ustawiony Michał Kucharczyk spokojnie skierował futbolówkę do bramki. Do przerwy Legia prowadziła 3:0.

W 74. minucie sam na sam z Kudłą wyszedł Arkadiusz Piech, letni nabytek Legii. Napastnik z Warszawy spokojnie wykończył akcję i zespół ze stolicy prowadził już 4:0.

Dziesięć minut później Pogoń w końcu wyprowadził składną akcję. Dobre podanie Sebastiana Rudola wykorzystał Łukasz Zwoliński, który dołączył do zgrupowania w Gniewnie dopiero dzień przed meczem z mistrzem Polski.

Pogoń przegrała drugi mecz sparingowy w Gniewnie. Najlepiej poradziła sobie w pierwszym pojedynku, w którym zremisowała z Arką Gdynia 1:1.