Wyrównane sety i porażka Espadonu ze Skrą

Andrzej Szkocki
Espadon Szczecin postraszył Skrę Bełchatów w Pucharze Polski, jednak pojedynek ligowy przegrał w niedzielę w trzech setach. Nie były to gładkie partie, szczecinianie postawili się faworytowi.

Na początku stycznia Espadon mocno postraszył Skrę na jej parkiecie. Było to w ćwierćfinale Pucharu Polski i szczecinianie przegrali batalię o czwórkę dopiero w tie-breaku. W niedzielę spotkanie od początku było wyrównane, ale dopiero w trzecim secie pojawiła się realna szansa na wyrwanie faworytom seta.

Espadon w trzeciej partii prowadził 14:11 i 16:12, ale Skra doprowadziła do remisu po 18. Miluszew zdobył punkt obijając blok, a chwilę później pomylił się Bartosz Kurek - było 20:18 dla Espadonu. Nie minęło jednak kilka minut i gospodarze się przebudzili. Zdobyli trzy oczka z rzędu i prowadzili. Espadon obronił jedną piłkę meczową (atak Klutha), ale po chwili Skra dopięła swego.

PGE Skra Bełchatów - Espadon Szczecin 3:0 (25:23, 25:21, 25:23)
Espadon: Gałązka, Kluth, Depowski, Wołosz, Perłowski, Zajder, Miluszew, Ruciak, Sládeček, Wika, Kozłowski, Mihułka. Libero: Murek, Kowalonek.

Pozostałe wyniki: Indykpol AZS Olsztyn - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:0, Łuczniczka Bydgoszcz - AZS Częstochowa 3:0, Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce 3:0, Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin 3:1, Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 3:2.