Wypadek na Słowacji: Polacy z porsche, ferrari i mercedesa...

  Wypadek na Słowacji: Polacy z porsche, ferrari i mercedesa aresztowani. Zginął Słowak ZDJĘCIA + WIDEO Z KAMERKI SAMOCHODOWEJ

  MJ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tragiczny wypadek na Słowacji
  Polacy spowodowali śmiertelny wypadek na Słowacji. Ścigali się porsche, ferrari i mercedesem. Zobacz wideo z czołowego zderzenia
  1/20

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Polícia Slovenskej republiky/Facebook

  Koszmarny wypadek na Słowacji spowodowali piraci drogowi z Polski. W niedzielne popołudnie, 30 września, doszło do tragicznego wypadku na Słowacji, w którym zginął 57-letni mężczyzna. Sprawcami tragedii jest trzech Polaków. Wszyscy zostali aresztowani. W okolicach miejscowości Dolny Kubin na trasie z Korbielowa do Dolnego Kubina ścigali się swoimi luksusowymi samochodami. Jeden z kierowców podczas wyprzedzania nie zdążył powrócić na swój pas i czołowo zderzył się ze skodą fabią.

  Wypadek na Słowacji: areszt dla Marcina L.


  Słowacki sąd zdecydował o areszcie dla 42 letniego Marcina L. - kierowcy porsche, które brało udział w tragicznym wypadku na Słowacji. Dwaj pozostali mężczyźni - 27-letni kierowca ferrari Adam Sz. i 26-letni kierowca mercedesa Łukasz K. - początkowo mieli odpowiadać przed sądem z wolnej stopy. Ale w środę, 10 października, sąd w Słowacji uwzględnił odwołanie prokuratury i zostali aresztowani.

  Więcej nowych informacji: TRAGICZNY WYPADEK NA SŁOWACJI: NOWE FAKTY

  Polacy spowodowali śmiertelny wypadek na Słowacji  ZOBACZCIE WSTRZĄSAJĄCE ZDJĘCIA Z WYPADKU
  Zobacz galerię


  Do wielkiej tragedii doszło w niedzielne popołudnie w okolicach miejscowości Dolny Kubin na Słowacji. W zderzeniu luksusowego Porsche ze skodą fabią zginął 57 letni mieszkaniec Orawski Podzamek, który wiózł samochodem swoją rodzinę - 50 letnią żonę oraz 21 letniego syna.

  Jak doszło do tragicznego wypadku na Słowacji?  Do tragedii doprowadzili Polacy kierujący porsche, ferrari oraz mercedesem. Urządzili oni sobie na słowackiej drodze nr 78 wyścigi. Nie zważając na znaki oraz linie na asfalcie starali się wymijać inne samochody. Dwójka z nich się jednak przeliczyła i nie zdążyła powrócić na swój pas jezdni. O ile kierowca ferrari zdołał "uciec", to osobą za kierownicą Porsche czołowo zderzyła się ze Skodą Fabią, którą podróżowała rodzina.  Słowacka policja na Facebook'u umieściła wideo ze śmiertelnego wypadku.  Z informacji podanych przez Radko Moravčíka z Policji w Żilinie wynika, że kierowcą Porsche Cayenne był 42 latek. Uderzył on w tył Ferrari, a potem w skodę fabię. W wyniku zderzenia słowacki kierowca z okolic Dolnego Kubinu doznał poważnych obrażeń i zmarł w drodze do szpitala.

  42 latkowi, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym grozi na Słowacji od 2 do 5 lat pozbawienia wolności. Kary nie unikną także pozostali kierowcy. 27-letniemu kierowcy ferrari na poznańskich numerach rejestracyjnych oraz 26-letniemu kierowcy mercedesa na warszawskich "blachach" grozi od 6 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności.

  Jednym z kierowców był dziennikarz motoryzacyjny


  Jak poinformował portal brd24.pl - mercedes biorący udział w śmiertelnym wypadku na Słowacji został wypożyczony polskiemu dziennikarzowi motoryzacyjnemu do testów prasowych.

  – W zdarzeniu uczestniczył dziennikarz, któremu użyczyliśmy auto do testów z z parku prasowego – tu nie ma czego dementować, bo to standardowa i przyjęta forma współpracy z mediami motoryzacyjnymi – informuje brd24.pl dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Mercedes-Benz Polska. Jak dodaje - Mamy – szczerze mówiąc – różne doświadczenia dotyczące sposobów użytkowania naszych aut przez redakcje. Ale jeszcze nigdy nie doświadczyliśmy takiej brawury jazdy naszym autem użyczonym dziennikarzowi.

  Jak na razie słowacka policja ustaliła, że w rajd polskich kierowców trwał od Żiliny oraz że samochody biorące w nim udział były zarejestrowane w Szczecinie, Warszawie i Poznaniu.

  TRAGICZNY WYPADEK NA SŁOWACJI
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gs24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY