Wygrana Cougars, porażka Husarii

(mc)
Husaria Szczecin przegrała we Wrocławiu.
Husaria Szczecin przegrała we Wrocławiu. Andrzej Szkocki
Futboliści amerykańscy Cougars Szczecin pokonali Crusaders Warszawa 20:7 w I lidze. Husaria Szczecin przegrała z Panthers Wrocław 12:55 w Top Lidze.

W sobotę Cougars Szczecin rozegrali drugi w tym sezonie mecz. Był to drugi z rzędu pojedynek wyjazdowy w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego I (drugi poziom rozgrywek). Cougars pokonali Crusaders Warszawa 20:7. Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, debiutujących na tym poziomie rozgrywkowym. Prowadzili 7:0. Resztę punktów zdobyli już goście ze Szczecina, a dokładniej Jakub Piekarski, który w każdej kolejnej kwarcie zanotował przyłożenie (dwa razy podwyższał Konrad Piotrowski).

Gorzej poszedł Husarii wyjazd do Wrocławia na mecz Topligi. Szczecinianie przegrali z Panthers 12:55. Przyłożenia zaliczyli Mario Brown oraz Mateusz Dubicki. Po raz kolejny Husaria miała problemy z próbami podwyższenia. To jej trzecia porażka w czwartym spotkaniu Topligi. Husaria jest 6. w tabeli, Cougars zajmują 3. pozycję w PLFA I.