Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybrali najzdolniejsze studentki w kraju. Wśród nich Hanna z ZUT w Szczecinie

Redakcja
Hanna Gałuszka - studentka automatyki i robotyki z Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie, znalazła się w elitarnym gronie 25 najzdolniejszych studentek informatyki i kierunków pokrewnych. Firma Intel Technology przy współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywypo raz 5. przyznała prestiżowe stypendia w programie „Nowe Technologie dla dziewczyn 2018”.

W uroczystości, która odbyła się w gdańskim Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel wzięli udział m.in.: Katarzyna Cichocka, koordynatorka programu z ramienia firmy Intel oraz Michał Dżoga, dyrektor Corporate & Government Affairs Intel w Europie. Zaproszeni goście podkreślali jak duże znaczenie ma dla firmy wspieranie kobiet i tworzenie dla nich miejsc pracy. Na wręczenie stypendiów przybyli także przedstawiciele uczelni, dla których niewątpliwą satysfakcją jest takie wyróżnienie dla ich studentek. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie reprezentował dziekan Wydziału Elektrycznego – dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT.

Jest to szczególny sukces, ponieważ na jedno miejsce chętnych było ponad 24 kandydatek z całej Polski! Jest to ogromne wyróżnienie, że w tak zaszczytnym gronie znalazła się studentka z naszego wydziału – podkreślił dziekan Wydziału Elektrycznego – dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT w Szczecinie

Jakie studia wybrać? Skorzystaj z naszego GENERATORA KIERUNKÓW

Przez najbliższy rok stypendystki otrzymają wsparcie finansowe i merytoryczne. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki doświadczonego pracownika firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zło brutto, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami.

W wakacje zostaną zaproszone na staż do Gdańska, gdzie znajduje się największy ośrodek R&D Intela w Europie, lub do amerykańskiej siedziby firmy.

„Nowe technologie dla dziewczyn” to pionierski program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej.

Wybór odpowiedniego kierunku to nie wszystko. Ważne, by wybrać uczelnię, po której jest szansa na pracę. Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA) pozwala poznać zarobki absolwentów rok po ukończeniu studiów. [promo]4015;1;[/promo]Wybraliśmy 20 popularnych kierunków studiów i porównaliśmy średnie zarobki absolwentów wszystkich uczelni w kraju, gdzie można studiować dany kierunek. Sprawdź, co dzieje się rok po ukończeniu studiów z absolwentami. Którzy mają szanse na najwyższe zarobki?

Studiując tutaj, zarobisz najwięcej na etacie TOP 10 uczelni

Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest bowiem warunkiem koniecznym dla jej rozwoju. Zarówno w Polsce, jak i na świecie branża informatyczna charakteryzuje się niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet. Jest ich zaledwie od kilku do kilkunastu procent. Warto przypomnieć, że za pierwszą w historii programistkę uważa się Adę Lovelace (córkę George’a Byrona), która stworzyła pierwszy opublikowany algorytm napisany z zamiarem wykonania go na maszynie.

W Polsce tylko 14% studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie do roku 2020 - na 1 milion. Trzy pierwsze edycje programu stypendialnego pokazały, że nie brakuje młodych kobiet wybitnie uzdolnionych w dziedzinie nowych technologii i zdeterminowanych do tego, aby osiągnąć w niej sukces.

Studia są ważne, ale nie oznaczają prostej drogi do sukcesu. Oto ranking tych, którzy nie mają wyższego wykształcenia, a zarabiają mnóstwo pieniędzy. To artyści, wynalazcy, politycy i przedsiębiorcy. Ich droga do sukcesu nie zaczęła się w szkolnej ławie. Zaryzykowali, poszli za marzeniem i udało im się dojść do sławy i pieniędzy. Bez wykształcenia można zostać nawet prezydentem!Zobacz, kto odniósł sukces, chociaż nie miał studiów!

Oni nie skończyli studiów, a są popularni i bajecznie bogaci...

ZOBACZ TEŻ:

Prace dyplomowe studentów architektury zostały nagrodzone

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński