MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybrali najlepszą ofertę na przebudowę placu Batorego w Szczecinie

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Projekt zakłada przywrócenie podstawowego historycznego wyglądu i charakteru placu, m.in. poprzez zachowanie jego układu i geometrii oraz wprowadzenie dwóch głównych ciągów pieszych o nawierzchni mineralnej. W miejscu zbiornika przeciwpożarowego pojawi się natomiast fontanna
Projekt zakłada przywrócenie podstawowego historycznego wyglądu i charakteru placu, m.in. poprzez zachowanie jego układu i geometrii oraz wprowadzenie dwóch głównych ciągów pieszych o nawierzchni mineralnej. W miejscu zbiornika przeciwpożarowego pojawi się natomiast fontanna Wizualizacja UM Szczecin
W przetargu na rewitalizację placu Batorego w Szczecinie wygrała firma RSK Wolin Sławomir Zinow.

To najtańsza z trzech ofert, które wpłynęły w przetargu. Firma RSK Wolin Sławomir Zinow z Wolina wyceniła swoje usługi na 6 151 000 zł i ta kwota mieści się w szacunkach, które wynoszą 6 420 161 złotych.

Przypomnijmy, że przy wyborze najkorzystniejszej oferty będzie brana nie tylko cena (60 procent), ale również okres obowiązywania gwarancji i rękojmi (20 procent) oraz wysokość kary umownej za każdy dzień przekroczenia terminu wykonania przedmiotu umowy (20 procent).

Co zmieni się na placu Batorego?

Charakterystyczną częścią rewitalizacji Placu Batorego będzie nowa fontanna, która powstanie w obrębie istniejącego basenu przeciwpożarowego. Fontanna powstanie na planie koła o średnicy 21 metrów. Wyposażona będzie w 7 podświetlonych dysz. Na sześciu z nich możliwe będzie tworzenie dowolnych efektów wodnych do wysokości 3,5 metra. Dysza centralna pozwoli wystrzelić strumień wody na wysokość dochodzącą do 9,5 metra.

Oprócz fontanny wybudowane zostaną dwa place zabaw z grami podwórkowymi dla dzieci. Przebudowane zostaną ciągi piesze. Część wykonana zostanie z nawierzchni mineralnej. Po stronie wschodniej placu wymieniona zostanie nawierzchnia chodnika i miejsc postojowych dla samochodów. Zainstalowane zostaną ławki, siedziska, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Wykonane zostanie oświetlenie parkowe. Pojawi się nowa zieleń.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński