MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Szczecinie i regionie [ZDJĘCIA]

red.
Lokale wyborcze zostały zamknięte o godzinie 21. Znamy pierwsze wyniki wyborów.

23:54

Najwyższą frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego (47,4 proc.) odnotowano w grupie wiekowej 50-59 lat, a najniższą (25,9 proc.) w grupie wyborców w wieku między 18 a 29 rokiem życia - wynika z badania exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP. (PAP)

23:04

Najwyższą frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego zanotowało województwo mazowieckie, gdzie wyniosła ona 45,5 proc. Najmniej wyborców - 34,2 proc. - zagłosowało w województwie opolskim - wynika z badania exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP. Ipsos podał, że frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Polsce wyniosła 39,7 proc. (PAP)

22:38

"Wybory przebiegły w bardzo spokojnej atmosferze, bez większych incydentów" - tak Państwowa Komisja Wyborcza podsumowała niedzielne głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak poinformowała, że protokoły komisji - obwodowych, rejonowych i okręgowych - od godz. 23 będą publikowane na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. (PAP)

21:05

Koalicja Obywatelska wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego z wynikiem 38,2 proc., Prawo i Sprawiedliwość ma 33,9 proc. - exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP. (PAP)

21:00

Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego wyniosła 39,7 proc. – wynika z opublikowanego w niedzielę badania exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP. (PAP)

17:40

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w Estonii do godz. 18 udział wzięło ponad 35,5 proc. uprawnionych osób. W poprzednich eurowyborach, pięć i dziesięć lat temu, ostateczna frekwencja wyniosła 36-37 proc. (PAP)

14:00

Frekwencja do godziny 12, w województwie zachodniopomorskim wyniosła 12,22%. Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania: 152 289. Liczba uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania: 1 245 994.

Liczba uprawnionych do głosowania
Liczba uprawnionych do głosowania wybory.gov.pl

13:43

Frekwencja w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego na godz. 12 wyniosła 11,66 proc. – podał w niedzielę podczas konferencji prasowej szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. W wyborach do PE pięć lat temu frekwencja o tej samej porze wynosiła 14,39 proc.; dekadę temu - 7,31 proc.; 15 lat temu - 6,65 proc. (PAP)

13:15

"Pojedyncze incydenty związane z naruszeniem ciszy wyborczej, np. rozwieszanie plakatów czy ulotek, odnotowano na Podkarpaciu i Podlasiu w trakcie trwających wyborów do Parlamentu Europejskiego. W woj. warmińsko-mazurskim do jednej z komisji wyborczych stawił się pijany mąż zaufania". (PAP)

10:48

"Mamy nadzieję, że oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego zostaną podane w poniedziałek ok. godz. 15" - poinformował w niedzielę przewodniczący PKW Sylwester Marciniak podczas konferencji prasowej. (PAP)

10:25

"Nie otrzymaliśmy żadnych informacji o zakłóceniu w jakimkolwiek lokalu wyborczym. Przypominam, że tych lokali wyborczych jest blisko 32 tys., przy czym uprawnionych do głosowania jest blisko 29 mln" - przekazał podczas konferencji w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) Sylwester Marciniak. (PAP)

7:00

Głosowanie w dniu wyborów

Sprawdź wcześniej, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy i jakie dokumenty musisz zabrać ze sobą (najczęściej jest to dowód osobisty lub paszport).
W lokalu wyborczym otrzymasz kartę do głosowania, na której zaznaczasz wybraną przez siebie listę kandydatów.

Ilu będzie eurodeputowanych w kadencji 2024-2029?

W nadchodzącej kadencji Parlamentu Europejskiego liczba deputowanych wynosi 720. Do Europarlamentu z Polski wysłanych zostanie 53 kandydatów.

W Polsce jest 13 okręgów wyborczych w głosowaniu do PE:

  1. Województwo pomorskie
  2. Województwo kujawsko-pomorskie
  3. Województwa podlaskie warmińsko-mazurskie
  4. Warszawa oraz sąsiadujące powiaty
  5. Pozostała część województwa mazowieckiego
  6. Województwo łódzkie
  7. Województwo wielkopolskie
  8. Województwo lubelskie
  9. Województwo podkarpackie
  10. Województwa małopolskie i świętokrzyskie
  11. Województwo śląskie
  12. Województwa dolnośląskie oraz opolskie
  13. Województwa lubuskie i zachodniopomorskie

Aby oddać głos:

  • Na karcie do głosowania postaw znak X w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata na tylko jednej wybranej przez Ciebie liście. Pamiętaj, że głos będzie nieważny, gdy:
  • Nie postawisz znaku X przy żadnym nazwisku.
  • Postawisz znak X w kratkach przy nazwiskach więcej niż jednego kandydata.

Jeśli na karcie zostawisz dodatkowe dopiski, które znajdują się poza kratkami przy nazwiskach kandydatów, nie wpłyną one na ważność głosu.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński