Worek medali Zaborowskiego. Kolejne złoto dla pływaka MKP

Aleksander Stanuch
Filip Zaborowski z drugim złotym medalem.
Filip Zaborowski z drugim złotym medalem. Andrzej Szkocki
Filip Zaborowski wywalczył drugi złoty medal podczas zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców. Tym razem okazał się bezkonkurencyjny w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym. Do domu przewiezie także brąz.

Zaborowski w czwartkowy wieczór walczył na dystansie 800 metrów i był faworytem. Nie zawiódł oczekiwań. Czas 7:41,80 jest jego czwartym wynikiem w karierze. Drugie miejsce dla Bartłomieja Kubkowskiego (AZS UWM Olsztyn) - czas 7.49,523, a trzecia lokata dla Bartłomieja Koziejki (Kormoran Olsztyn) - 7.52,50.

- Po półtoragodzinnej przerwie wraz z kolegami z MKP Szczecin uplasowaliśmy się na 6. miejscu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Na swojej trzeciej zmianie po raz pierwszy w karierze popłynąłem poniżej 49 sekund (48,73) - napisał Filip Zaborowski na facebooku.

Nasz pływak dostał się również do półfinału 100 metrów stylem dowolnym. - Zakończyłem rywalizację na 11. miejscu z wynikiem 49,15, poprawiając tym samym rekord życiowy o 1,7 sekundy - podsumował Zaborowski, który na tym dystansie medalu nie wywalczył.

Zaborowski ostatniego dnia zawodów startował także na 200 metrów stylem dowolnym. Przebrnął przez eliminacje i w finale zajął trzecie miejsce (czas 1:44.01). Wygrał Kacper Majchrzak. Zawodnicy MKP Szczecin zdobyli w Łodzi jeszcze dwa brązowe krążki. Należą one do Pawła Sendyka w rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym oraz Weroniki Marguli na 800 metrów tym samym stylem.