Wolsztyniak Wolsztyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 19:23. Mamy lidera

Paweł Pązik [email protected]
Piotr Frelek (z piłką) był najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni w meczu z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Marcin Bielecki
Przynajmniej do środowych spotkań 14. kolejki szczypiorniści Pogoni będą przewodzić tabeli grupy B I ligi, dzięki wygranej 23:19 z Wolsztyniakiem Wolsztyn.

Po 25 minutach meczu w Wolsztynie Pogoń prowadziła 12:5 i wydawało się, że do Szczecina przywiezie łatwo zdobyte 2 punkty. Jednak po przerwie bardzo zawodziła skuteczność szczecińskiego zespołu.

W ciągu pierwszych 10 minut zawodnicy Pogoni ani razu nie pokonali bramkarza rywali, a łącznie przez całą drugą
połowę celnie trafili zaledwie 10 razy.

W 50 minucie przewaga szczecinian stopniała do jednej bramki. Po raz kolejny zagrali jednak dobrze w defensywie i ostatecznie pokonali niewygodnego dla siebie rywala z Wielkopolski 23:19. Drugi świetny mecz z rzędu w bramce Pogoni rozegrał Mołdawianin Eugeny Andrejew.

Wolsztyniak Wolsztyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 19:23 (8:13)

Pogoń: Andrejew, Ligarzewski - Frelek 5, Masiak 4, Kokoszka 3, Biały 2, Wardziński 2, Chakmakov 2, Marković 2, Krupa 1, Walczak 1, Jedziniak 1, Suszka 0, Królik 0.