Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojskowe pojazdy i sprzęt na wystawie w Gozdowicach

Małgorzata Klimczak [email protected]
Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych w Gozdowicach zaprasza w sobotę na Europejskie Dni Dziedzictwa
Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych w Gozdowicach zaprasza w sobotę na Europejskie Dni Dziedzictwa materiały organizatorów
Dzień Otwartego Zabytku to pokaz eksponatów wojskowych

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w sobotę (12.09) zapraszamy na Dzień Otwartego Zabytku do Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych w Gozdowicach. Wiele atrakcji już dziś w godz. 10 -16.

W programie: filmy, wykład "Prom bez granic" - archeologa i etnologa dr. Piotra Malińskiego z Uniwersytetu Szczecińskiego, wykład na temat Cmentarza Siekierkowskiego - Michała Dworczyka, pokaz sprzętu wojskowego, stoisko z miodem, wystawa "Budownictwo ryglowe Pomorza Zachodniego" - Biura Dokumentacji Zabytków, poczęstunek koła gospodyń wiejskich, pokaz aut tuningowanych z lat 70. i 90. XX w. - grupy Auto Team Vag oraz zaprzyjaźnionych grup z Niemiec. Przewidywane konkurencje to najstarsze auto, najlepsza felga, komora, czyli to co pod maską.

Sprzęt wojskowy będzie prezentowany na terenie muzeum, natomiast wystawa przy promie lub w terminalu.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

Imprezy skierowane są do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje im wymiar uniwersalny. Właśnie takie inicjatywy sprawiają, że idea EDD zyskuje nowych zwolenników, stając się tym samym najważniejszym wydarzeniem kulturalnym Starego Kontynentu. Z każdym rokiem imprezy organizowane w ramach EDD zyskują na popularności.

W obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa uczestniczą wszystkie państwa-członkowie Rady Europy, w tym Polska, która włączyła się do tej akcji w 1993 roku.

Co roku we wrześniu organizatorzy udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności zabytki i miejsca kultury, przygotowują festyny, jarmarki, imprezy plenerowe, inscenizacje, turnieje rycerskie, wystawy, odczyty naukowe, konkursy, spotkania z twórcami kultury i wiele innych imprez, skierowanych do różnych grup społecznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński