Wójcik najszybszy

dc
Rafał Wójcik ze Sportingu Międzyzdroje został mistrzem Szczecina w biegach przełajowych. Wśród pań triumfowała szczecinianka Bogusława Zakrzewska.

Wójcik nie dał rywalom najmniejszych szans. Trasa składała się z dwóch pętli po 4 km. Już po pierwszej Wójcik miał nad najgroźniejszymi przeciwnikami - Krzysztofem Pokrzywińskim z Polic i Robertem Leszczyńskim z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Szczecin - przewagę minuty. Na drugiej pętli powiększył ją, imponując zgromadzonym na mecie kibicom świetnym finiszem. A kto drugi? Jakież było zdziwienie, gdy jako drugi linię mety przekroczył nie Pokrzywiński, i nie Leszczyński, ale zawodnik, którego nie było w czołówce po pierwszym okrążeniu. Dopiero na mecie okazało się, że biegacz skrócił sobie trasę i oczywiście został zdyskwalifikowany. Ostatecznie drugie miejsce zajął Leszczyński, a trzecie Pokrzywiński.

Bogusława Zakrzewska

Wśród pań walka o zwycięstwa toczyła się między Bogusławą Zakrzewską ze Szczecina a Kamilą Andrzejewską z Darłowa. Szczecinianka dość szybko uzyskała sporą przewagę i nie dała sobie wydrzeć pierwszego miejsca. Trzecią lokatę zajęła Agnieszka Maślak z Tanowa.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych: do 19 lat - Andrzej Dudziak (Szczecin); 20-29 lat: Leszczyński; 30-39 lat: Wójcik; 40-49 lat: Pokrzywiński; 50-59 lat: Jerzy Ochota (Police); 60-69 lat: Mirosław Don (Szczecin); powyżej 70 lat: Mieczysław Zaworski (Szczecin). W sumie w mistrzostwach wzięło udział 63 zawodniczek i zawodników.