Wioślarze ze Szczecina płyną po złoto

k
Polska czwórka podwójna (szczecińscy wioślarze pierwsi z prawej) pewnie wygrała swój półfinał. eastnews
Szczecińscy wioślarze Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski startują dziś w finale czwórek podwójnych. Mają szanse na złoty medal.

W piątek dwie polskie osady wioślarskie, czwórka bez sternika wagi lekkiej oraz czwórka podwójna awansowały do finałów olimpijskich zawodów rozgrywanych na torze w Pekinie. Obie pewnie wygrały swoje półfinały.

Swój półfinał wygrała nasza czwórka podwójna z dwoma szczecińskimi zawodnikami w składzie (Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol). Polacy uzyskali czas 5.51,29. Drugie miejsce zajęła osada Australii, a trzecie Niemiec. Finał, w którym wystąpią także Włosi, Amerykanie i Francuzi, rozpocznie się dziś o 10.50 czasu polskiego.

Polska wioślarska czwórka bez sternika wagi lekkiej w składzie Miłosz Bernatajtys, Bartłomiej Pawełczak, Łukasz Pawlikowski i Paweł Rańda uzyskali czas 6.06,60. Nasi zawodnicy wyprzedzili Kanadyjczyków i Chińczyków. W drugim półfinale najlepsi byli Duńczycy, którzy jako jedyni uzyskali czas lepszy od Polaków (6,05,75). W finale wystąpią jeszcze osady Francji i Wielkiej Brytanii. Start finału A zaplanowano na niedzielę na godz. 10.10.

Tym samym po raz pierwszy od igrzysk olimpijskich w Moskwie Polacy mają cztery łódki w finałach wyścigów wioślarskich. W sobotę wystąpi nasza skiffistka, Julia Michalska (9.30), a w niedzielę (11.30) ósemka.