Wilki z dwoma porażkami w Krośnie, w niedzielę przegrały 65:89

(psw)
Piotr Pluta zdobył w niedzielę 15 punktów dla Wilków.
Piotr Pluta zdobył w niedzielę 15 punktów dla Wilków. archiwum
Faza play off okazała się bardzo wymagająca dla Wilków Morskich Szczecin, które przegrały drugi mecz z rzędu. Kolejne starcie z MOSiR-em Krosno już 12 kwietnia w hali SDS.

Początek meczu był bardzo podobny do tego z soboty. Wilki straciły 13 punktów, a nie zdobyły żadnego. Taka przewaga utrzymywała się do końca pierwszej kwarty. W kolejnej odsłonie nie było lepiej. Gospodarze dalej prowadzili grę i kontrolowali wydarzenia boiskowe. Po dwudziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat korzystny dla miejscowych, 45:24.

Tylko kataklizm mógł zagrozić, tak pewnie grającemu MOSiR-owi. Podopieczni Dusana Radovicia w dalszym ciągu dominowali i wciąż powiększali przewagę nad szczecińską drużyną. Szczecinianie wygrali tylko finałową partię, która w odniesieniu do całego meczu była bez znaczenia. Koszykarze trenera Krzysztofa Koziorowicza w całej rywalizacji przegrywają już 0:2 i kolejne starcie rozegrają w Szczecinie, 12 kwietnia. Jeśli wtedy Wilki zanotują trzecią porażkę, to pożegnają się z fazą play off.

MOSiR Krosno - Wilki Morskie Szczecin 89:65 (25:13, 20:11, 28:14, 16:27)
Wilki: Pluta 15, Białek 10, Mróz 9, Bojko 8, Flieger 6, Majcherek 5, Trela 4, Nowacki 4, Balcerek 2, Koziorowicz 2, Kowalczuk.

Pozostałe wyniki niedzielnych spotkań play off: WKK Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 93:84 (2:0), Polfarmex Kutno - 84:53 (1:1).