Wilki Morskie wreszcie skuteczne. Miasto Szkła napędziło strachu [ZDJĘCIA]

Aleksander Stanuch
King Szczecin wygrał 101:96 z Miastem Szkła Krosno. O wygranej zadecydowała dobra obrona w kluczowych momentach

Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie z dużą dozą pewności siebie, szczególnie jeśli chodzi o rzuty z dystansu. Świetnie prezentował się Łukasz Diduszko, który szybko zdobył siedem punktów, a do tego dołożył trzy asysty. Carlos Medlock w jednej z okazji doznał urazu stawu skokowego, a grymas na jego twarzy nie wróżył nic dobrego. King szybko wypracował sobie dziewięć oczek przewagi już w pierwszej kwarcie, ale goście zdołali doprowadzić do remisu.

Ofensywne usposobienie obu ekip nie straciło na sile w kolejnej części meczu. Na parkiet wrócił Medlock i po urazie nie było śladu, co tylko potwierdzał w kolejnych skutecznych akcjach. Wilki Morskie wreszcie grały pewnie w ataku, ale poprawić należało grę w defensywie. Miasto Szkła do przerwy trafiło 7 na 12 rzutów za trzy. Mimo to gospodarze prowadzili 54:45.

To krośnianie lepiej rozpoczęli drugą połowę i po niespełna trzech minutach trener Mindaugas Budzinauskas musiał poprosić o przerwę. To nie pomogło, a goście wyszli na prowadzenie 62:59, robiąc serię 22:5. Sygnał do odrabiania strat dał Martynas Paliukenas głównie po świetnych akcjach w obronie. Przechwyty Litwina, których miał łącznie aż pięć, pozwalały zdobywać punkty po szybkich akcjach. Przed ostatnią kwartą King prowadził 73:70.

Gospodarze musieli grać mądrze, bo Paliukenas i Kikowski mieli na koncie po cztery faule. Jednak to kapitan dwoma trójkami wyprowadził drużynę na prowadzenie. King w końcówce roztrwonił przewagę i gracze z Krosna mieli szansę na wyrównanie

Szczeciński zespół kolejny mecz rozegra w sobotę (godz. 18) na wyjeździe z Rosą Radom.

King Szczecin – Miasto Szkła Krosno 101:96 (31:29, 23:16, 19:25, 28:26)
King: Kikowski 21, Jogela 19, Paliukenas 19, Medlock 15, Diduszko 11, Harris 7, Kowalczyk 7, Bartosz 2.

Inne wyniki: Stelmet Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza 83:70, Stal Ostrów Wielkopolski – Legia Warszawa 75:60, Start Lublin – Asseco Gdynia 78:76, GTK Gliwice – Czarni Słupsk 20:0 (wo.), Anwil Włocławek – Turów Zgorzelec 98:74.