Wilki Morskie Szczecin pewnie wygrały i zagrają o awans

(psw)
Marcin Flieger zdobył 20 punktów w meczu z Akademikami z Poznania.
Marcin Flieger zdobył 20 punktów w meczu z Akademikami z Poznania. Sebastian Wołosz
Wygrana 87:50 z AZS Poznań w ostatnim meczu rundy zasadniczej zapewniła Wilkom prawo gry w fazie play off.

Od początku meczu Wilków Morskich z AZS Poznań widać było, która drużyna jest bardziej zdeterminowana. Od początku bardzo dobrze funkcjonowała obrona gospodarzy. Z tego powodu goście byli bardzo nieskuteczni. Wilki szybko wyszły na prowadzenie i sukcesywnie je powiększały. Pierwszą kwartę wygrały 27:14.

W kolejnej odsłonie koszykarze AZS poprawili swoją skuteczność, przez co gra sprawiała wrażenie bardziej wyrównanej. Jednak szczecinianie dalej prowadzili grę i powiększali swoją przewagę. Pierwszą połowę gospodarze wygrali 54:31.

Już w połowie trzeciej kwarty Wilki miały dwa razy więcej punktów, niż goście. Prowadziły 68:33 i cieszyły się grą. Gospodarze byli niedzielnego wieczoru zbyt silnym przeciwnikiem dla AZS. Czwarta kwarta okazała się formalnością. Tylko kataklizm mógł odebrać zwycięstwo podopiecznym trenera Krzysztofa Koziorowicza. Wilki były bardzo dobrze dysponowane od początku, do końca meczu i to sprawiło, że wygrały i zapewniły sobie pierwszy w historii klubu udział w fazie play off.

Wilki Morskie Szczecin - AZS Politechnika Poznań 87:50 (27:14, 27:17, 16:4, 17:15)
Wilki: Flieger 20, Białek 19, Majcherek 13, Bojko 12, Kowalczuk 10, , Pluta 5, Mróz 4, Trela 2, Kuśmieruk 2, Balcerek, Koziorowicz, Nowacki.