Wilczyce zdobyły stolicę

(an)
Magdalena Radwan (z piłką) była najskuteczniejszą z Wilczyc w meczu w stolicy.
Magdalena Radwan (z piłką) była najskuteczniejszą z Wilczyc w meczu w stolicy. Andrzej Szkocki
Wilczyce Morskie pojechały do Warszawy z nadziejami na zwycięstwo. Szczecinianki pokonały miejscowy AZS Uniwersytet 69:55.

W pierwszych minutach Wilczyce musiały gonić rywalki, ale po doprowadzeniu do wyrównania, dzięki skuteczności Anety Kotnis, Klaudii Sosnowskiej i Magdaleny Radwan, mecz był wyrównany. Po trzeciej kwarcie było 47:47.

Rozstrzygnięcie przyniosło ostatnie dziesięć minut meczu. Dopiero w czwartej ćwierci dwie trójki Magdaleny Radwan pozwoliły "odjechać" Wilczycom na osiem punktów. W końcówce nasze zawodniczki popisały się skutecznością w rzutach zza linii 6.75 m i z kompletem punktów wracają do Szczecina.

AZS Warszawa - Wilki Morskie Szczecin 55:69 (18:16, 16:18, 13:13, 8:22)
Wilczyce: Radwan 22 (4), Sosnowska 12 (2), Kotnis 12 (1), Gajdosz 10 (2), Stasiuk 6, Kędzia 4, Oses 2, Maruszczak 1, Malczewska 0, Giedrojć 0.