Wielkie odrodzenie. Pogoń 04 Szczecin pokonała Słoneczny Stok Białystok

(sz)
Andrzej Szkocki
Passa trwa. Pogoń 04 Szczecin zdobyła w marcu już 10 punktów. W sobotę zwyciężyła 3:2 ze Słonecznym Stokiem Białystok.

Pierwsza połowa była bezbramkowa. Słoneczny Stok Białystok posiadał piłkę częściej i dłużej rozgrywał swoje akcje. Między słupkami kilkakrotnie musiał wykazać się Daniel Szklarz, który jest w wysokiej formie. W 16. minucie blisko objęcia prowadzenia była Pogoń, ale piłka odbiła się tylko od poprzeczki bramki Norberta Jendruczka.

Worek z golami rozwiązał się w 28. minucie. Przewagę zdobył Słoneczny Stok Białystok, ale tylko rozdrażnił tym szczecinian. Pogoń odpowiedziała trzema bramkami, których zdobywcami byli Roman Kondiuch, Maksym Sapon oraz Daniel Maćkiewicz. Sapon przymierzył do siatki po raz pierwszy w Futsal Ekstraklasie. Z kolei Maćkiewicz strzelił po golu w trzech ostatnich kolejkach. Białostoczanie w ostatniej minucie zmniejszyli rozmiar swojej porażki na 2:3.

Pogoń zdobyła w marcu 10 punktów za trzy zwycięstwa i pechowy remis z AZS UŚ Katowice. Do bezpiecznego miejsca w tabeli drużyna Ołeha Zozuli traci trzy "oczka".

Pogoń 04 Szczecin - Słoneczny Stok Białystok 3:2 (0:0)