MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Więcej podmiotów z tańszym gazem. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Więcej podmiotów będzie uprawnionych do korzystania z tańszego gazu.
Więcej podmiotów będzie uprawnionych do korzystania z tańszego gazu. Fot. 123rf
Więcej podmiotów będzie uprawnionych do korzystania z tańszego gazu. Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek nowelizację ustawy w tej sprawie.

Kto będzie mógł korzystać z tańszego gazu?

Chodzi o ustawę o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw, która m.in. rozszerza grupę firm uprawnionych do tańszego gazu dla piekarni, w tym spółdzielnie spożywcze, dla których działalność piekarnicza nie jest największym źródłem przychodów.

Kancelaria Prezydenta RP wyjaśnia, iż ustawa stanowi, że od 1 kwietnia 2023 roku do 28 lutego 2025 roku w przypadku dostawy gazu w systemie gazowym, dostawy energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym i świadczenia usług w zakresie przenoszenia uprawnień do emisji gazów cieplarnianych podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej i osoby fizyczne będące nabywcą tego gazu, tej energii lub usługobiorcą tych uprawnień, jeżeli łącznie są spełnione określone w ustawie warunki.

W takiej sytuacji dostawca lub usługodawca nie rozlicza podatku należnego, a kwotę podatku naliczonego stanowi kwota podatku należnego z tytułu nabycia towaru lub usługi.

Zmiany w pozostałych ustawach

Kancelaria Prezydenta podkreśliła, że zmiany w pozostałych ustawach dotyczą m.in.: udzielania i rozliczania dotacji celowej ze środków Funduszu Edukacji Finansowej, przeznaczenia środków Funduszu Rekompensat Pośrednich Kosztów Emisji, źródeł przychodów oraz przeznaczenie środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

od 16 lat

lena

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Więcej podmiotów z tańszym gazem. Prezydent podpisał nowelizację ustawy - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński